SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Piknik Rodzinny „Na zielonym dywanie” – radosny czas zabawy dla rodzin

Pod hasłem: „Miłość rodzinna jako powołanie i droga do świętości” dobiegły końca Diecezjalne Dni Rodziny Diecezji Włocławskiej w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
Po uroczystej Eucharystii w intencji rodzin i specjalnym błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem na chętnych czekała zabawa podczas pikniku rodzinnego „Na zielonym dywanie”.
Dzieci wzięły udział m.in. w animacjach, tańcach i zajęciach plastycznych.

W dniach 22-26 czerwca w Rzymie odbyło się z udziałem ponad 2 tys. delegatów X Światowe Spotkanie Rodzin. Tematem spotkania były słowa: „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

„Niech miłość, której doświadczacie między sobą, będzie zawsze otwarta, wychodząca ku innym, także najsłabszym i poranionym” – powiedział papież Franciszek podczas Mszy św. na Placu św. Piotra, która była punktem kulminacyjnym X Światowego Spotkania Rodzin. W homilii Ojciec Święty podkreślił, że Kościół narodził się w rodzinie i składa się głównie z rodzin.

„Kościół jest z wami, co więcej: Kościół jest w was! Kościół narodził się bowiem z rodziny, z Rodziny z Nazaretu, i składa się głównie z rodzin” – powiedział Papież.

W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej – Patronki szczęścia rodzinnego, od niedzieli 19 czerwca, obchodzono z tej okazji Dni Rodziny Diecezji Włocławskiej. Przez miniony tydzień można było wysłuchać konferencji, podczas których poruszano zagadnienia dotyczące codziennego życia rodziny chrześcijańskiej – jej tożsamości i misji w Kościele, powołania oraz zadań małżeństw sakramentalnych.

W niedzielę, 26 czerwca zaprosiliśmy rodziny do wspólnego świętowania podczas pikniku „Na zielonym dywanie”. Przed sanktuaryjną dzwonnicą, w rytm muzyki dzieci oraz ich rodzice mogli bawić się razem w różnego rodzaju animacjach, tańcach, konkursach i zajęciach plastycznych. Wszystko to pod czujnym okiem bohaterów z serialu dla dzieci „Psi patrol” – żywych maskotek zapraszających  dzieci do zabawy.

Tego dnia w sanktuarium można było rodzinnie zwiedzić muzeum y Apartamentos Papal. Czynny był także punkt widokowy . Na znajdujący się tam (114 m) taras widokowy można było  wjechać (lub wejść po schodach – tylko dla wytrwałych!) windą.

Również w niedzielę – koncertem prof. Andrzeja Chorosińskiego – rozpoczął się w Licheniu IV Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy „Baslica Sonans” – niebywała okazja dla koneserów muzyki organowej i miłośników licheńskich organów.

Comparte la publicación