SANTUARIO
LA MADRE DE NUESTRO LICHEN
LA DOLOROSA REINA DE POLONIA

DESPLAZARSE HACIA ABAJO

Rycerze Kolumba u Matki Bożej – pielgrzymka rowerowa

11 czerwca do Lichenia dojechała I Pielgrzymka Rowerowa Rycerzy Kolumba z parafii św. Mikołaja w Witkowie w archidiecezji gnieźnieńskiej. 13 cyklistów przemierzyło 65 kilometrów, żeby pokłonić się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej

Uczestnicy I Rowerowej Pielgrzymki Rycerzy Kolumba z Witkowa do Lichenia, 11 czerwca 2022 r.

Rowerzyści, w większości małżeństwa, rozpoczęli pielgrzymkę modlitwą przy pomniku św. Jana Pawła II w Witkowie. Rycerze Kolumba z rodzinami uważają Matkę Bożą Licheńską za swoją Królową. – Przyjechaliśmy podziękować za każde dobro, które otrzymaliśmy za Jej pośrednictwem i prosić o dalsze błogosławieństwo – mówił Grzegorz Trzciński. Po powitaniu w Licheniu, uczestniczyli we Mszy św. w intencji małżeństw o godz. 19, podczas której czytali modlitwę wiernych. – To było dla nas duże przeżycie duchowe. W ubiegłym roku świętowaliśmy z żoną 40-lecie naszego małżeństwa. Dziękowaliśmy za ten dar Matce Bożej i prosiliśmy żeby wszystkim małżonkom dalej wypraszała potrzebne łaski – dodał Grzegorz Trzciński.

Kolejnego dnia pielgrzymi szczęśliwie dotarli do domów. Na powitanie parafian wyjechał proboszcz z Witkowa ks. kan. Franciszek Jabłoński do miejscowości Strzyżewo. Na zakończenie wspólnie pomodlił się z pielgrzymami i udzielił Bożego błogosławieństwa. Rycerze Kolumba z Witkowa zawiązali związek rowerowy i planują za rok znów odwiedzić Matkę Bożą Licheńską i ruszać w kolejne rajdy pielgrzymkowe.

Comparte la publicación