SANTUARIO
LA MADRE DE NUESTRO LICHEN
LA DOLOROSA REINA DE POLONIA

DESPLAZARSE HACIA ABAJO

Najmłodszych przygotowania do Wielkiej Nocy

Kto jest najważniejszy w czasie Wielkanocy? Takim pytaniem rozpoczęły się wielkanocne warsztaty w licheńskim sanktuarium. Spotkanie zorganizowane w sobotę, 25 marca zgromadziło ponad trzydzieścioro dzieci.

Warsztaty wielkanocne

Mimo że dzieci od małego przyzwyczajone są do wielkanocnych króliczków i  kurczaczków, szybko odkryły, że najważniejszą osobą w nadchodzące święta jest Pan Jezus. Wspólnie z prowadzącymi zajęcia mali uczestnicy mieli okazję odkryć także, dlaczego tak jest. Dzieci bezbłędnie opowiadały o tym, dlaczego Pan Bóg nas kocha. – Bo stał się człowiekiem! Umarł za nas na krzyżu! Zmartwychwstał! – najmłodsi pokazali, że historia zbawienia jest im dobrze znana.

Dzieci dowiedziały się m. in. co symbolizuje baranek i dlaczego malujemy pisanki. Miały okazję przygotować tradycyjną święconkę, wykonać kolorowy wielkanocny wianek, kurczaczka lub zajączka z papierowej rolki i kolorowych dodatków oraz pomalować styropianową pisankę.

Oprócz części katechetycznej i plastycznej podczas warsztatów było także dużo ruchu, tańca i instrumentów. Dzieci w taką formę zabawy włączały się bardzo chętnie. Skakano, tupano, klaskano i śpiewano. Do rąk maluchy dostały m. in. janczary, pałeczki, trójkąty czy grzechotki. Z takim wesołym instrumentarium stworzyły fantastyczną orkiestrę. Dla uczestników przygotowano także zdrowe i kolorowe kanapki oraz słodki poczęstunek. Oprócz jadalnych elementów, które wkłada się do koszyczka, najmłodsi otrzymali także wielkanocne baranki i figurki Zmartwychwstałego Chrystusa.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej już dziś zachęca do uczestnictwa w warsztatach bożonarodzeniowych, które planowane są na grudzień.

Comparte la publicación