SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Dzień modlitw w intencji bezdzietnych małżeństw – Bóg jest Dawcą życia

O łaskę macierzyństwa i ojcostwa dla małżonków pragnących przyjąć dar nowego życia modlono się w niedzielę, 14 sierpnia w Licheniu. Głównej mszy w bazylice przewodniczył ks. Tomasz Nowaczek MIC, przełożony polskiej prowincji Zgromadzenia Księzy Marianów.

Modlitwą otaczano także krewnych i przyjaciół małżonków cierpiących z powodu braku potomstwa, którzy mogą być dla nich oparciem i pomocą.
– Jesteśmy wybrani przez Boga, aby Go słyszeć, rozumieć i aby o Nim zaświadczyć w sposób pełen odwagi, jednoznaczny, niezależnie od tego, co sprawi we wszystkich, do których będzie skierowane. Jedni je odrzucą, a inni zapragną żyć tak, jak my, chrześcijanie, pytając, skąd wy to macie, że pomimo trudów życia, jesteście radośni i potraficie się wzajemnie miłować – opisywał misję chrześcijanina ks. Nowaczek podkreślając, że to Jezus Chrystus daje Ducha Świętego.
– Każde życie jest cudem. Te małżeństwa, które niosąc swoje dziecko pod sercem matki, widzą, że jest to obdarowanie, którego sami do ręki nie wzięli. To dar, powierzony. Ludzkie życie obecne jest od samego poczęcia, dlatego małżonkowie mogą powiedzieć: jesteśmy w ciąży – mówił ksiądz prowincjał. – Ci, którzy pomimo kolejnej próby nie doświadczają potomstwa świadczą o cudzie, jakim jest to, odkrycie, że to Bóg jest Dawcą życia. Człowiek sam z siebie nie decyduje ani po początku ani o końcu pojawiania się człowieka – marianin przywołał świadectwo wielu bezdzietnych małżeństw, dla których – Pomimo niemożności posiadania potomstwa, najcenniejszym skarbem tego doświadczenia, jest przywrócenie Boga na pierwszym miejscu w ich życiu. Zrozumienie, że są małżonkami, którzy darzą się wzajemną miłością i ten sakrament wypełnia ich życie codzienne po brzegi.
 
Ks. Tomasz Nowaczek MIC, przełożony polskiej prowincji Księży Marianów, 14 sierpnia 2022 r.
Mszę Świętą zakończyła modlitwa w intencji małżonków pragnących potomstwa:
 
„Wierzymy, ze dziecko przychodzi na świat dlatego, że chce tego Bóg. Zatem z głęboką wiarą i ufnością błagamy Cię, abyś wyprosiła łaskę macierzyństwa i ojcostwa dla małżonków, których Bóg powołał do życia małżeńskiego. Matko Boża Licheńska, Patronko szczęścia rodzinnego, tyle łask wyprosiłaś w tym świętym miejscu, tylu próśb wysłuchałaś, tylu małżeństwom uprosiłaś upragnione potomstwo. Prosimy Cię dzisiaj spójrz łaskawym wzrokiem i usłysz wołania małżonków”.

Partager la publication