SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Samotność powołaniem do miłości

O tym, że wszyscy jesteśmy powołani do miłości, mieli okazję przekonać się uczestnicy maryjnych rekolekcji zatytułowanych „Samotność – powołaniem do miłości”, które odbyły się w licheńskim sanktuarium w dniach 7-9 lipca.

Samotność ma różne oblicza. Nie musi być jednak osamotnieniem. 29 uczestników rekolekcji miało okazję, by zastanowić się nad tym, czym może wypełnić własną samotność. Mogli także odkryć, że Osobą, do której należy najpierw kierować swoje kroki w trudnościach, niezależnie od okoliczności swojego życia, jest Bóg.
– Rozważania odnoszące się do samotności, która teraz jest tak bardzo powszechna, prowadzone są w oparciu o Maryję. Otwierają mi oczy na miłość do Boga i człowieka. Ksiądz dał nam wskazówki, jak nawiązywać relacje, jak pomagać sobie i innym, a tak wielu ludzi dziś cierpi na samotność – opowiada pani Jolanta z Norymbergi, która przyjechała na rekolekcje maryjne już drugi raz w tym roku. Wróciła na kolejne, ponieważ jest poruszona treściami i odniesieniami biblijnymi, sposobem prowadzenia.
Pani Katarzyna z Warszawy przyznaje, że dotknęły ją nauki rekolekcyjne, w czasie których dowiedziała się, że by budować dobre relacje z drugim człowiekiem, trzeba najpierw dbać o relacje z Bogiem, która jest podstawą, może dużo w życiu zmienić, poukładać je.
Rekolekcje poprowadził ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium. W swoich rozważaniach kapłan opierał się na obrazach biblijnych jak np. opis wesela w Kanie Galilejskiej.
Centrum Formacji Maryjnej to ośrodek formacyjny Zgromadzenia Księży Marianów, którego zadaniem jest troska o maryjne oblicze Kościoła. Licheńskie CFM rozwija i popularyzuje pogłębioną i zgodną z nauczaniem Kościoła teologię maryjną. Promuje styl życia inspirowany osobą Niepokalanej Wspiera duszpasterstwo maryjne i kształtuje maryjną pobożność ludową, widząc w niej jedną z dróg nowej ewangelizacji.
Kolejne rekolekcje maryjne dotyczyć będą rozeznawania woli Bożej i podejmowania decyzji (21-23 lipca). Szczegóły dotyczące rekolekcji oraz zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 667 877 788.

Partager la publication