SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Rowerzyści rozpoczęli nowy sezon w licheńskim sanktuarium

W sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej cykliści rozpoczęli sezon rowerowy 2023 rajdem rowerowym i Mszą św. w licheńskiej bazylice.

Na zaproszenie grupy Stalowi Cykliści z Konina do licheńskiego sanktuarium odpowiedziało blisko 70 osób. Rowerzyści włączyli się w liturgię słowa i zostali otoczeni modlitwą.

„Ostatecznym celem naszej drogi jest zawsze Bóg i wspólnota dzieci Bożych. Zgromadziliśmy się dziś, by prosić o błogosławieństwo, byśmy mogli bezpiecznie posługiwać się naszymi pojazdami na różnych drogach dla dobra naszego i bliźnich. Prośmy, aby Chrystus, który jest naszą Drogą, był  zawsze z nami i prowadził nas do celu podróży i życia” – odczytał modlitwę na zakończenie Mszy św. ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, który przewodniczył południowej Eucharystii.

Po Mszy św. kustosz licheńskiego sanktuarium poświęcił rowery przed licheńską bazyliką.

– W nowym sezonie rowerowym życzymy sobie przede wszystkim zdrowia, żebyśmy mogli realizować swoje plany. M.in. dokończymy w tym roku objazd dookoła Polski, rozpoczęty 4 lata temu, będziemy jechać od Bogatyni do Świnoujścia – mówi Dariusz Wąchnicki z grupy Stalowi Cykliści w Koninie, który przyznał, że często przejeżdżają przez Licheń. W ubiegłym roku z pomocą Biura Obsługi Pielgrzyma Stalowi Cykliści zorganizowali rajd rowerowy z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W licheńskim sanktuarium nowy sezon rozpoczęli rowerzyści z grup: Stalowi Cykliści, Cykliści Zatorze, Ciklo Konin, KTR Goplanie z Kruszwicy, Kujawiak z Inowrocławia, grupy rowerowej z Turku, PTTK Strzelno oraz grupy rowerowej z Pobiedzisk.

Partager la publication