SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Parafialny kurs przedmałżeński

8 par narzeczonych z terenu parafii św. Doroty i kilku okolicznych, w miniony weekend wzięło udział w kursie przedmałżeńskim prowadzonym w licheńskiej parafii.

– Kurs przedmałżeński to ważny etap w przygotowaniu do tego sakramentu. Każda para, która zamierza zawrzeć związek małżeński, jest zobowiązana, by go odbyć. W naszej parafii jest proponowany od lat. To też dobra okazja, by spotkać się ze swoim duszpasterzem – zauważył ks. Rafał Krauze MIC, proboszcz licheńskiej parafii. Marianin poprowadził kurs wraz z Państwem Matczak, małżeństwem z 31-letnim stażem.

Spotkanie potrwało półtora dnia, od rana w sobotę, 17 lutego do popołudnia w niedzielę, 18 lutego. Poruszane tematy dotyczyły sakramentalności małżeństwa, tworzenia rodziny chrześcijańskiej czy wiary. Odbyła się zarówno część teoretyczna, wykładowa, ale także praktyczna –warsztatowa, podczas której narzeczeni mieli okazję lepiej poznawać siebie nawzajem. Zebrani usłyszeli również świadectwa.

– Rozmawialiśmy m.in. o Kościele domowym, odpowiedzialnym rodzicielstwie, rozwiązywaniu konfliktów – wyjaśniła Renata Matczak. Prowadząca kurs ukończyła Studium Rodziny. Posiada także misję kanoniczną, by prowadzić poradnię rodzinną oraz tego typu spotkania.

– Zdecydowaliśmy się wziąć udział w kursie, ponieważ chcemy zobaczyć, jak można od strony duchowej budować rodzinę, poczuć tę atmosferę, posłuchać ludzi, którzy mają doświadczenie w małżeństwie. Chcemy rozpocząć nowy etap naszego życia z Bogiem, spojrzeć na małżeństwo Jego oczyma – opowiadał Krystian, jeden z uczestników.

Condividi il post