SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Akcja poboru krwi w Sanktuarium w Licheniu zakończona – “Twoja krew może ocalić komuś życie”, Dziękujemy Dawcom!

W niedzielę 15 maja, w licheńskim sanktuarium odbył się Dzień Promocji Honorowego Krwiodawstwa w 102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
Krew ludzka to niezwykle cenna substancja, której nie można niczym zastąpić. Jej wartość doceniamy wówczas, kiedy stajemy w obliczu tragedii lub gdy sami odzyskujemy zdrowie. Oddając krew lub osocze możesz ocalić komuś życie okazując tym samym dowód ludzkiej solidarności i miłości. 
Każdy, kto chciał oddać krew i zostać dawcą mógł to zrobić w licheńskim sanktuarium. Tego dnia, obok bazyliki, stał ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, w którym pobierano krew i osocze.  
Krew można oddać jeśli:
  • masz ukończone 18 lat
  • jeżeli cieszysz się dobrym zdrowiem
  • jeżeli taka jest twoja decyzja

Rejestracja dawców przebiegała w poczekalni obok Biura Obsługi Pielgrzyma (wejście od strony punktu widokowego). Tutaj chętni otrzymywali kwestionariusz z pytaniami o swój stan zdrowia. Następnie lekarz kwalifikował do oddawania krwi lub jej składników, albo wyjaśniał  dlaczego nie można jej w konkretnym przypadku oddać W trakcie całej akcji czynna była kawiarenka, w której serwowano kawę lub herbatę oraz słodycze. 

Wszystkim Dawcom bardzo dziękujemy!

Więcej informacji dotyczących oddawania krwi znajdziesz na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z siedzibą w Kaliszu tutaj

Podziel się wpisem