SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Pracownicy Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska u Matki Bożej Licheńskiej

Swoje troski, rodziny i zakłady pracy Matce Bożej Licheńskiej,  Bolesnej Królowej Polski, zawierzali uczestnicy XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Wydarzenie rozpoczęło się już w piątek, 12 maja mszą w bazylice św. Józefa w Kaliszu. Uczestnicy w piątkowe popołudnie w miejscu objawień Matki Bożej Licheńskiej w lesie grąblińskim modlili się Drogą Krzyżową. W sobotę po odbyciu godziny rozważań różańcowych wzięli udział w Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Grzegorza Krząkały, duszpasterza Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Polsce. Podczas liturgii w bazylice licheńskiej przybyłych powitał ks. Jarosław Hybza MIC, sanktuaryjny duszpasterz.

Pielgrzymi modlili się w intencjach załóg pracowniczych, by ich działalność dobrze służyła wszystkim, którzy chcą stanowić wspólnotę wiary, pracy i solidarności.

Pielgrzymi przybywający do Lichenia od ponad 20 lat uważają swoją pracę za misję, namacalną służbą lokalnemu społeczeństwu. W homilii ks. Krząkała nawiązywał do odczytanej Ewangelii, wyjaśniając, że Bóg wybiera konkretnych ludzi do konkretnej misji, którą jest wzajemne miłowanie się, tak jak On ich umiłował.

– Uświadomienie, do czego zostaliśmy wybrani, wymaga odwagi i przylgnięcia do Niego. Musimy sobie uświadomić, że On nas wybrał. Miłować tak, jak On umiłował ma być programem naszego życia. Wiemy, że mimo problemów, to droga zwycięska, która nigdy nie przegrywa. – mówił ks. Krząkała.

– Jezus chce nam powiedzieć, dobrze, że tu jesteście. Liczę na to, że będziecie tę rzeczywistość uświęcać. Uwierzcie, że we Mnie jest wasza moc i siła – zachęcał duszpasterz do życia tak, by Eucharystia była stopiona w codzienność i stała się najważniejszym wydarzeniem tygodnia.

Po Mszy Świętej pracownicy wodociągów, kanalizacji, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska zawierzyli siebie, swoje rodziny i zakłady pracy opiece Matki Bożej. Pielgrzymkę zakończyło wspólne zdjęcie na schodach bazyliki.

Partager la publication