SANCTUAIRE
LA MÈRE DE NOTRE LICHEN
LA DOULOUREUSE REINE DE POLOGNE

DÉFILER VERS LE BAS

IV Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej „Basilica Sonans” – w kolejnej odsłonie festiwalu na licheńskich organach zagrał Radosław Marzec

W niedzielę, 3 lipca wybrzmiał drugi koncert w ramach IV Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej „Basilica Sonans”. Na licheńskich organach zagrał Radosław Marzec.

Radosław Marzec komentarz po koncercie ici
Studiował w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Umiejętności swoje doskonalił w Konserwatorium Muzycznym w Strasbourgu (Francja) w klasie organów prof. André Strickera.
 
Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez takich organistów jak: Marie-Claire Alain, Guy Bovet, Ferdinand Klinda, Herbert Wulf.
 
Laureat nagrody głównej na Konkursie Organowym w Rumii w 1994 r. oraz finalista Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Tariverdieva w Kaliningradzie w 1999 r., gdzie otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworów obowiązkowych.
 
W 2006 roku dokonał premierowej rejestracji na płycie muzyki organowej Adama z Wągrowca. Jego zainteresowania muzyczne i specjalizacja obejmują muzykę organową XVI-XVIII wieku.
 
Obecnie profesor tytularny na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

A lire aussi :  Orgue de lichen

Partager la publication