ZUFLUCHT
MUTTER UNSERER FLECHEN
DIE TRAURIGE KÖNIGIN VON POLEN

RUNTERSCROLLEN

IV Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej “Basilica Sonans” – w kolejnej odsłonie festiwalu na licheńskich organach zagrał Radosław Marzec

W niedzielę, 3 lipca wybrzmiał drugi koncert w ramach IV Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej „Basilica Sonans”. Na licheńskich organach zagrał Radosław Marzec.

Radosław Marzec komentarz po koncercie Hier
Studiował w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Umiejętności swoje doskonalił w Konserwatorium Muzycznym w Strasbourgu (Francja) w klasie organów prof. André Strickera.
 
Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez takich organistów jak: Marie-Claire Alain, Guy Bovet, Ferdinand Klinda, Herbert Wulf.
 
Laureat nagrody głównej na Konkursie Organowym w Rumii w 1994 r. oraz finalista Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Tariverdieva w Kaliningradzie w 1999 r., gdzie otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworów obowiązkowych.
 
W 2006 roku dokonał premierowej rejestracji na płycie muzyki organowej Adama z Wągrowca. Jego zainteresowania muzyczne i specjalizacja obejmują muzykę organową XVI-XVIII wieku.
 
Obecnie profesor tytularny na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Lesen Sie auch:  Flechtenorgel

Teile den Beitrag

Auf facebook teilen
Auf twitter teilen
Auf linkedin teilen
Auf pinterest teilen
Auf print teilen
Auf email teilen
x