SANCTUAIRE
LA MÈRE DE NOTRE LICHEN
LA DOULOUREUSE REINE DE POLOGNE

DÉFILER VERS LE BAS

Od czwartku, 7 lipca trwają w Licheniu IX Warsztaty Liturgii Tradycyjnej „Ars Celebrandi”

Na codzienne liturgie celebrowane wg. nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego zapraszają do Lichenia organizatorzy IX Warsztatów Liturgii Tradycyjnej "Ars Celebrandi". Liczne msze św., nabożeństwa i godziny kanoniczne przebiegać będą m.in. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, w kościele parafialnym pw. św. Doroty oraz kaplicach: Miłosierdzia Bożego, Św. Krzyża, Najświętszego Sakramentu, Mariańskiej oraz Ostrobramskiej. Wszystkie celebracje liturgiczne są publiczne i ogólnodostępne.

Warsztaty Ars Celebrandi odbywają się w Licheniu, na terenie największego w Polsce sanktuarium maryjnego. Jego centrum stanowi Bazylika Matki Bożej Licheńskiej, a codzienną posługę pełnią tu Księża Marianie.

Uczestnicy warsztatów mieszkają w Domu Pielgrzyma „Betlejem”, jest to najnowszy dom na terenie sanktuarium. Został wybudowany w 2017 roku i zapewnia wysoki standard pobytu. Ogrody otaczające budynek stanowią idealną przestrzeń dla odpoczynku i rekreacji. W domu pielgrzyma znajduje się restauracja i kawiarnia, obok parking dla gości. Wszystkie posiłki w ramach wyżywienia uczestników są podawane w jadalni domu pielgrzyma. Kościół, kaplice oraz salki wykładowe znajdują się w bliskim sąsiedztwie domu.

Codzienne wykłady i zajęcia praktyczne odbywają się w grupach wydzielonych spośród trzech głównych kategorii: warsztatów kapłańskich, ministranckich i muzycznych. Zajęcia są podzielone na bloki przedpołudniowy i popołudniowy. Możliwe jest przemieszczanie się pomiędzy niektórymi grupami wraz z nabywaniem kolejnych umiejętności. Można także wziąć udziału w warsztatach „Ars Celebrandi” bez zapisywania się do jakiejkolwiek z grup (np. celem odbycia prywatnych rekolekcji czy spędzenia czasu na wyciszeniu i modlitwie).

Rytm dnia wyznaczają liczne msze św., nabożeństwa i godziny kanoniczne, sprawowane od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczora. Dzięki życzliwości ks. Kustosza, na codzienne liturgie celebrowane wg. nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego, jest przeznaczony na wyłączność kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Korzystamy także z kościoła parafialnego pw. św. Doroty oraz kaplic: Miłosierdzia Bożego, Św. Krzyża, Najświętszego Sakramentu, Mariańskiej oraz Ostrobramskiej. Wszystkie celebracje liturgiczne są publiczne i ogólnodostępne.

Wśród tegorocznych 180 uczestników jest 23 księży. Przybyły także osoby z Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Litwy czy Słowenii.

A lire aussi : arscelebrandi.pl

Partager la publication