SANCTUAIRE
LA MÈRE DE NOTRE LICHEN
LA DOULOUREUSE REINE DE POLOGNE

DÉFILER VERS LE BAS

Dzień skupienia ze św. Józefem

Podczas comiesięcznego dnia skupienia wolontariuszy z Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym odwiedziła Aleksandra Polewska-Wianecka, pisarka i dziennikarka. Spotkanie w środę, 18 stycznia 2023 r. rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez ks. Krzysztofa Jagodę MIC w kaplicy licheńskiego hospicjum.

Po liturgii pochodząca z pobliskiego Konina pisarka opowiedziała zebranym o swojej relacji ze świętym Józefem, którego licheńscy wolontariusze mają za swojego szczególnego patrona. Podzieliła się swoim doświadczeniem modlitwy za wstawiennictwem Św. Józefa.
– Świętego Józefa znałam od dzieciństwa. Mój dziadek to był Józef i mój tata też. A że mój tata był bardzo dobrym tatą, to wydawało mi się, że taki właśnie musi być św. Józef -mówiła Polewska – Ludzie postrzegają św. Józefa jako postać nieco zepchniętą w cień. Myślę, że to strasznie nieprawdziwe. Jeśli Bóg wybierał na ojca ziemskiego dla swojego syna kogoś, to musiał on być najlepszy. Jak wielką musiał mieć wiarę św. Józef, by kochać nieswoje dziecko, Jezusa tak mocno – podkreśliła, dzieląc się swoim postrzeganiem świętego Józefa jako świętego supermana.

Aleksandra Polewska-Wianecka jest autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci i dorosłych. Wśród jej dorobku znalazły się m. in. publikacja „Święty Józef. Najlepszy opiekun Jezusa” czy libretto do oratorium „O św. Józefie Kaliskim” z muzyką Piotra Pałki. Niedawno napisała scenariusz do filmu o św. Jozefie kaliskim, którego premierę zaplanowano 9 lutego.
Pisarka zachęcała, by postrzegać św. Józefa jako kogoś bardzo bliskiego. Wolontariusze mieli okazję obejrzeć przygotowanej prezentacji i wysłuchać o cudach Ziemskiego Opiekuna Jezusa, m. in. ocaleniu więźniów obozu w Dachau. Dziennikarka zapewniła zebranych – bardzo często myślę o wolontariuszach z hospicjum. Bardzo was podziwiam. Jesteście dla mnie ogromną inspiracją.

– Wiedziałam, że to jest to. To jest łaska. Wszyscy myślą, że to my dajemy podopiecznym coś od siebie, a to oni dają nam od siebie siłę! Nasze problemy nikną – wyznała jedna z wolontariuszek, Dominika z Kazimierza Biskupiego.

Wszystkich chętnych, by dołączyć do grona wolontariuszy hospicyjnych ZAPRASZAMY na SZKOLENIE, przygotowujące do posługi chorym u kresu życia, które odbędzie się w marcu.
Zapisy i szczegóły u koordynatorki wolontariatu:
Urszula Kulig  ☎️   665 600 529

Partager la publication