SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

IV Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej „Basilica Sonans” – Marek Fronc

W ósmym koncercie IV Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej „Basilica Sonans”, na licheńskich organach zagrał Marek Fronc.

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa organów prof. Andrzeja Chorosińskiego), dyplom z wyróżnieniem). Naukę kontynuował w ramach prywatnych studiów pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera oraz mistrzowskich kursów organowych, prowadzonych m.in. przez J. Gembalskiego, T.A. Nowaka, E. Kooimana, L. Lohmanna, H. Vogla, O. Latry, D. Rotha, U. Spang-Hansena czy S. Rampe.
 
Laureat międzynarodowych konkursów organowych: w Landau a.d. Isar w Niemczech oraz Saint-Maurice w Szwajcarii. Jako solista i kameralista koncertuje w ramach festiwali muzycznych w Polsce i za granicą. Występował z wieloma solistami, dyrygentami oraz zespołami instrumentalnymi i wokalnymi. Współpracuje z Chórem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Jego repertuar obejmuje muzykę od XVI do XXI wieku,  w tym prawykonania utworów polskich kompozytorów.
   
Wykładowca w stopniu doktora w Katedrze Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz w Diecezjalnym Instytucie Muzyki w Legnicy. Zajmuje się pracą naukowo-badawczą w obszarze muzyki kościelnej i organowej. Prowadzi badania organologiczne w zakresie śląskiego instrumentarium organowego. Konsultant projektów rekonstrukcji i konserwacji zabytkowych instrumentów. Współpracuje z Verein zur Erforschung und Erhaltung Schlesischer Orgeln e. V. (VEESO)

Leggi anche:  Organo di lichene

Condividi il post