SANCTUARY
OUR LICHEN'S MOTHER
THE SORROWFUL QUEEN OF POLAND

SCROLL DOWN

Icon writing workshop

Ikona Matki Bożej Pneumatofory była tematem kolejnych warsztatów pisania ikon, jakie w dniach 11-14 maja odbyły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym.

– „Ikona Matki Bożej Pneumatofory przedstawia Matkę Bożą niosącą Ducha Świętego. Ikona ta powstała w latach 80. XX wieku w pracowni Sióstr Karmelitanek w Szczecinie i nie ma malarskiego „odpowiednika” w sztuce chrześcijańskiego Wschodu. Jesteśmy po Zwiastowaniu, czyli święcie Matki Bożej, a za chwile będziemy obchodzić Zesłanie Ducha Świętego. Dlatego tym razem zaproponowaliśmy tematykę naszych warsztatów związaną z Maryją – wyjaśniła pani Janina Krauze, ikonopisarka prowadząca warsztaty.

W spotkaniu wzięło udział 9 osób z całej Polski, w tym m.in. z Krakowa, Kołobrzegu i Warszawy.

Tradycyjne zakończenie warsztatów połączone z poświęceniem nowopowstałych ikon odbyło się w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 w kościele pw. św. Doroty w Licheniu. Opiekę duchową nad warsztatami sprawował ks. Rafał Krauze MIC, proboszcz licheńskiej parafii.

Najbliższe warsztaty pisania ikon w licheńskim sanktuarium zaplanowano na przełomie czerwca i lipca (29.06-02.07). Tym razem ich tematem będzie „Dobry Pasterz”. Kolejne odbędą się w dniach 11-13 sierpnia, 26-29 października oraz 23-26 listopada.

Podziel się wpisem