SANCTUARY
OUR LICHEN'S MOTHER
THE SORROWFUL QUEEN OF POLAND

SCROLL DOWN

Pan mój i Bóg mój - rekolekcje o Miłosierdziu Bożym

Zastanawiamy się niejednokrotnie nad tym, co to jest miłosierdzie. Często kojarzy nam się ono ze współczuciem dla biednych, ubogich. W samym polskim słowie miłosierdzie zawarte są dwa inne: miłość i sierdzie, co w języku staropolskim oznacza serce. A więc miłość w sercu. Gdy w pierwszym członie odnajdziemy czasownik miłować, odczytamy zwrot miłować sercem.

Właśnie tak kocha Bóg: miłuje sercem. Albowiem On sam jest Miłosierdziem, Miłością, która pochyla się nad słabością, ludzką niedolą zarówno tą materialną, jak i duchową. Na ziemi, przez cały czas naszego tutaj pobytu, doznajemy różnych przejawów Bożego Miłosierdzia. Bóg, okazując nam swoją miłość, jednocześnie zaprasza nas słowami: Idź i ty czyń podobnie.
Aby jednak miłować, umieć przebaczać, być dla innych – sami potrzebujemy zanurzyć się w Boże Miłosierdzie.
Nic bowiem nie jest nam tak potrzebne, jak miłość łaskawa, współczująca, kierująca nas na drogę ku świętości. Patrząc na obraz Miłosiernego Chrystusa, na którym Jego Serce promieniuje łaskami, w głębi duszy możemy usłyszeć te same słowa, które usłyszała św. Siostra Faustyna: „Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą” (Dz. z. II). Te słowa są zaproszeniem do ufności w nieustanną obecność Boga przy każdym z nas.

Kto wie, może właśnie rekolekcje o Miłosierdziu Bożym są Jego zaproszeniem to tego, abyś Go bardziej pokochał/a i jeszcze bardziej Mu zaufał/a…
Jeśli czujesz w sercu potrzebę spotkania z Bogiem, który jest Miłością: po prostu przyjedź, by uczyć się od Jezusa, jak kochać Jego miłością.

Rekolekcje prowadzi ks. Adam Stankiewicz MIC.

 

  • cost: od 250 zł do 360 zł per person (including accommodation and meals), payable in cash at check-in
  • the number of places is limited
  • the order of applications decides

 

Registration for the retreat:

  • personally, at the Pilgrim Service Office
  • by phone (+48) 63 270 81 42, (+48) 63 270 81 63
  • e mail: lichen@lichen.pl

Przejdź do kalendarza rekolekcji 2024 r.