SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Pielgrzymka Piesza z Krzymowa

W słońcu i żarze lejącym się z nieba, w piątkowe popołudnie dotarli do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym pątnicy idący w pieszej pielgrzymce z Krzymowa.

Pielgrzymi kontynuują tradycję zapoczątkowaną kilkanaście lat temu:
– 15 lat temu zaczęliśmy pieszo pielgrzymować do Lichenia i tutejszego sanktuarium maryjnego, do Matki Bożej Licheńskiej. Bardzo się  z tego cieszymy, gdyż przynosimy do niej nasze intencje indywidualne, za naszą parafię, naszą Ojczyznę – powiedział ks. Wojciech Kazimierczak, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie, który wraz ze swoimi parafianami przeszedł całą trasę.
Jak przekazał duchowny, w pielgrzymce łącznie wzięło udział 107 osób. Wśród pielgrzymów były także osoby niepełnosprawne, które na co dzień uczęszczają na warsztaty terapii zajęciowej w pobliskiej Paprotni.
– Nasza pielgrzymka składała się z dwóch grup. Pierwsza wyruszyła spod budynku warsztatów; druga – z kościoła parafialnego, gdzie o godz. 7.00 modliliśmy się podczas Mszy św. Łączny dystans, jaki pokonaliśmy, to 26 km – dodał kapłan.
Warto zwrócić uwagę, że w miejscowości Biechowy (gmina Kramsk) pielgrzymi przeprawili się przez rzekę Wartę za pomocą kursującego tam promu.
Przed godz. 16 pielgrzymów w Licheniu powitał ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium. Następnie pątnicy udali się bazyliki, gdzie modlili się podczas Mszy św. sprawowanej przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.
Pielgrzymka Piesza z Kramska w licheńskiej bazylice, 19 sierpnia 2022 r.

Podziel się wpisem