SANCTUARY
OUR LICHEN'S MOTHER
THE SORROWFUL QUEEN OF POLAND

SCROLL DOWN

Nauczyć się bardziej kochać Boga – rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej

– Przyjechałam do Lichenia, aby właściwie przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania. Za każdym razem, gdy udaję się do krat konfesjonału, staram się spowiadać najlepiej, jak tylko potrafię. Jednak czuję, że coś jest nie tak. Dlatego jestem tutaj, bo chcę nauczyć się bardziej kochać Boga – powiedziała pani Beata z Namysłowa, jedna z uczestniczek trwających w Licheniu rekolekcji przygotowujących do spowiedzi generalnej (15-18.02).

W rekolekcjach uczestniczą 23 osoby z całej Polski. Rozważania i nauki rekolekcyjne głosi ks. Adam Stankiewicz MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty księży i braci marianów, w oparciu o wybrane fragmenty Pisma Świętego.
– Każdy człowiek ma swoje przeżycia, błędy i grzechy. Przez ostanie 12 lat nie chodziłam do spowiedzi, gdyż żyłam w związku niesakramentalnym. Jednak przez cały ten czas bardzo tęskniłam za Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Starałam się być blisko Pana Boga, dużo z nim rozmawiałam. Ale odczuwałam wewnętrzną pustkę – dodaje pani Beata. – Od 25 lat chodzę na pielgrzymki, ale ta tęsknota za Panem Jezusem żywym, przyjętym w komunii świętej, który przychodzi i dotyka mego serca, była bardzo duża – wyjaśnia.
W momencie, gdy zakończyła wieloletni związek, otworzyła się dla niej droga, która pozwoliła jej przystąpić do spowiedzi świętej i przyjąć Pana Jezusa. I tak zrobiła.
– Za to jestem Panu Bogu ogromnie wdzięczna. Myślałam, że od tego momentu moje życie się zmieni, jednak tak się nie stało. Nadal napotykałam dużo problemów w życiu. Przychodziłam do spowiedzi, ale miałam poczucie, że nie była ona taka, jaka być powinna. Dlatego tutaj jestem, w Licheniu, u Matki Bożej, aby Pan Jezus Swoją miłością rozerwał mi serce. Wiem, że On mnie kocha najbardziej na świecie, bo za mnie umarł. Ja nie umiem kochać Go taką miłością, jaką On kocha mnie. I jestem tutaj, bo chce bardziej nauczyć się kochać Boga – zakończyła.
Wszystkie spotkania rekolekcyjne odbywają się w kaplicy Papieskiego Domu Rekolekcyjnego, który znajduje się w starej części licheńskiego sanktuarium.
Osoby zainteresowane taką formą pogłębienia swojego życia duchowego mogą zgłaszać chęć udziału w rekolekcjach w Biurze Obsługi Pielgrzyma osobiście, telefonicznie lub mailowo (63 270 81 63, lichen@lichen.pl).
Najbliższe rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej odbędą się w dniach od 22 do 25 lutego oraz od 29 lutego do 3 marca.

Podziel się wpisem