SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Witaj w Licheniu! Wspomnienia z wizyty św. Jana Pawła II w 1999 roku

Książeczka ”Witaj w Licheniu! Przeżyjmy to jeszcze raz” to wyjątkowy zbiór wspomnień osób, które uczestniczyły w pielgrzymce Ojca Świętego do Lichenia w 1999 roku.

Z okazji 25. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do sanktuarium maryjnego w Licheniu Starym księża marianie przygotowali niewielkich rozmiarów książeczkę, w której zebrane zostały wspomnienia osób zaangażowanych w przygotowanie wizyty Ojca Świętego. Znajdziemy w niej wzruszające, a czasami anegdotyczne, osobiste świadectwa m.in. kapłanów, sióstr zakonnych, pracowników sanktuarium oraz osób bezpośrednio zaangażowanych w organizację tego wydarzenia.

Książeczka jest wyjątkowym zbiorem przemyśleń wokół osoby Jana Pawła II, który dla nas, Polaków, jest, i na zawsze pozostanie, autorytetem, do którego możemy odwołać się w chwilach zwątpienia i zaniku wartości moralnych.

We wstępie do niemniejszej publikacji, księża marianie, opiekunowie licheńskiego sanktuarium, napisali:

– Chcieliśmy przywołać okoliczności wizyty Piotra tamtych czasów w tym szczególnym miejscu. Oprócz wypowiedzianych słów pozostały w sercach wielu ludzi doznania, których pomimo upływu lat wymazać się nie dało. Z radością przyjmujemy fakt, że przynoszą one obfity owoc w tak wielu sercach i stanowią punkty odniesienia, dzięki którym życie tych osób jak symboliczne okręty spokojnie zmierzają do bezpiecznego portu.

Te wyjątkową publikację można będzie otrzymać w najbliższą sobotę, 8 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 12.00 sprawowanej w licheńskiej bazylice oraz podczas odwiedzin w Apartamentach Papieskich. Będzie to zarazem pamiątka tamtych dni, jak i wyraz naszej duchowej więzi ze Świętym, który 25 lat temu modlił się w tym miejscu, do którego my teraz z wiarą pielgrzymujemy.

Podziel się wpisem