SANCTUAIRE
LA MÈRE DE NOTRE LICHEN
LA DOULOUREUSE REINE DE POLOGNE

DÉFILER VERS LE BAS

“Eucharystia – studnia bez dna i przepis na życie” – być blisko Chrystusa

W rekolekcjach „Eucharystia – studnia bez dna i przepis na życie”, które zorganizowano w dniach 13-15 maja, wzięło udział 25 osób.

Pomysł na rekolekcje o Eucharystii zrodził się kilka lat temu, kiedy dużym zainteresowaniem cieszyły się rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej. – Pomyśleliśmy, że warto zaproponować pielgrzymom kontynuację, ponieważ spowiedź nie jest celem, ale podprowadzeniem pod pełne uczestnictwo w Eucharystii – wyjaśnił ks. Sławomir Homoncik MIC, prowadzący rekolekcje.

Początkowo planowana była jedna część mistagogiczna, wyjaśniająca znaki i symbole obecne w trakcie Mszy św. Jednak powstała też druga część rekolekcji bazująca na doświadczeniu, prowadząca uczestników rekolekcji do spotkania z Chrystusem. – To stworzenie przestrzeni i warunków do tego, aby pielgrzymi znaleźli się w Wieczerniku i doświadczyli spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. Spotkanie to służy pogłębieniu więzi, wypływającej z Eucharystii – tłumaczy ks. Homoncik. – Często brakuje nam jeszcze głębszego doświadczenia, kiedy człowiek może pozwolić sobie na czas refleksji, odbierania obecności Chrystusa zmysłami. Postawienie swojego serca przy sercu Pana Jezusa – zauważa.

Obie części rekolekcji „Eucharystia – studnia bez dna i przepis na życie” skierowane są do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i przeżywanie Eucharystii, ale też dla tych, których wiara wypaliła się i pragną odnowić relację z Chrystusem.

Nous vous encourageons à participer aux prochaines éditions. L'inscription à la retraite est acceptée en Bureau de service aux pèlerins tous les jours, de 8.00-16.00. Les candidatures peuvent également être faites par e-mail, e-mail: lichen@lichen.pl

Le nombre de places est limité, c'est donc l'ordre des candidatures qui décide de l'admission à la retraite. Plus d'information ici.

L'offre complète des retraites organisées au Sanctuaire de Licheń peut être consultée dans le calendrier des retraites pour 2022.

Nous t'invitons!

 

Partager la publication

Partager sur facebook
Partager sur twitter
Partager sur linkedin
Partager sur pinterest
Partager sur print
Partager sur email
X