SANTUARIO
LA MADRE DEL NOSTRO LICHENE
L'ADOLORATA REGINA DI POLONIA

SCORRERE VERSO IL BASSO

17. Il pellegrinaggio ambulante della diocesi di Bydgoszcz ha raggiunto Licheń

Come ogni anno, molti pellegrini da tutta la Polonia si dirigono verso Jasna Góra. Alcuni dei gruppi, lungo il percorso, decidono di visitare la Casa della Madonna di Licheń. Uno di loro aggiunge anche un giorno di viaggio!
Il pellegrinaggio itinerante della diocesi di Bydgoszcz ha raggiunto in mattinata, sabato 24 luglio, il santuario di Licheń. I pellegrini hanno partecipato alla Santa Messa in Basilica alle ore 12.00.

Pellegrinaggio poco prima di entrare in basilica, 24 luglio 2021
santa Messa nella basilica di Licheń, 24 luglio 2021

„Na stałe idzie z nami około 150 osób, które śpią pod namiotami. Dodatkowo podtrzymaliśmy możliwość pielgrzymowania sztafetowego w grupach maksymalnie 5-osobowych, które we własnym zakresie mogą przyjechać na wybrany etap i wieczorem wracają do swoich domów” – informuje Hubert Binarsz, kierownik służby trasy odpowiedzialny za media i sekretariat pielgrzymki. W tym roku grupa z Bydgoszczy pokona około 330 km, a grupa z Górki Klasztornej – 370 km.

Ks. Krzysztof Kluska, kierownik Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę przyznaje, że wśród pielgrzymów widać tęsknotę spowodowaną trwającą od ponad roku pandemią. „Są bardziej skupieni, zdyscyplinowani. Widać to skupienie na nabożeństwach, są bardziej otwarci i spragnieni pielgrzymowania.”

Celem grupy jest spotkanie z Matką. „Wychodzimy z Bydgoszczy, od naszej Mamy, Maryi, z różą w dłoni. Także w Licheniu kłaniamy się przed Matką Bożą. Tak naprawdę do tego Sanktuarium wcale nie jest nam po drodze. Pomimo, że kosztuje nas to o jeden dzień więcej, chcemy tu przyjść, zgiąć swoje kolana, powiedzieć – dziękuję” – dodaje ks. Krzysztof.

I pellegrini raggiungeranno Jasna Góra il 31 luglio. 

Testo e foto: Ufficio Stampa Santuario

Condividi il post