SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

REKOLEKCJE "EUCHARYSTIA - STUDNIA BEZ DNA I PRZEPIS NA ŻYCIE" CZĘŚĆ I

A gdy jedli, Jezus wziął chleb, odmówił modlitwę uwielbienia, połamał i dał uczniom, mówiąc: „Bierzcie i jedzcie. To jest ciało moje”. Następnie wziął kielich, odmówił modlitwę dziękczynną i powiedział: „Pijcie z niego wszyscy. To jest bowiem moja krew przymierza, która za wielu będzie wylewana na odpuszczenie grzechów. A mówię wam, że odtąd nie będę już więcej pił napoju z owocu winnego krzewu aż do dnia, kiedy będę go pił z wami nowy, w królestwie mojego Ojca”. I gdy odśpiewali hymn, wyszli ku Górze Oliwnej.

Mt 26, 26-30

Czy zastanawiałeś się, po co właściwie chodzimy do kościoła? Dlaczego uczestniczymy w Eucharystii? Dopadło Cię uczucie zwątpienia, zrezygnowania? Pomyślałeś, że msza święta niczego nie wnosi w Twoje życie?

Wielu ludzi boryka się z takimi dylematami żyjąc w nieustannym pędzie. Brakuje czasu na relacje z innymi, na realizowanie swoich pasji i odpoczynek. Bywa, że liczy się tylko praca. Sprawy dotyczące wiary i ducha spychane są na dalszy plan. To powoduje, że tracimy więź z Bogiem. Rozmowa z Nim, spowiedź, czytanie Pisma Świętego, rekolekcje zaczynają nam przysparzać trudności. Uczestnicząc we Mszy Świętej dochodzimy do wniosku, że niewiele z niej rozumiemy. Być może kiedyś nie mieliśmy takich problemów ale teraz nie potrafimy zrozumieć głębi i bogactwa Eucharystii.

A może jest odwrotnie? Uczestniczysz regularnie w nabożeństwach, modlisz się a mimo wszystko nie przeżywasz Eucharystii tak jak kiedyś? Nie bez powodu wiele osób czuje zniechęcenie, kiedy pomyśli o konieczności uczestniczenia w niedzielnej mszy. Zły duch zna jej wartość i dlatego próbuje nas przekonać, że nie jest nam ona potrzebna, niczego nam nie daje zabierając jedynie cenny czas.

Rekolekcje skierowane są do osób, chcących pogłębić swoją relację z Panem Bogiem. Pragnących na nowo poznać wartość Eucharystii oraz dobrze zrozumieć porządek, według którego sprawowana jest Msza Święta.

Opiekę duchową sprawuje ksiądz marianin.

  • koszt: 210 zł od osoby (w tym nocleg i wyżywienie), płatne gotówką w chwili zakwaterowania
  • liczba miejsc ograniczona
  • decyduje kolejność zgłoszeń

Zapisy na rekolekcje:

  • osobiście, w Biurze Obsługi Pielgrzyma
  • telefonicznie (+48) 63 270 81 42, (+48) 63 270 81 63
  • pocztą e-mail: lichen@lichen.pl

Przejdź do kalendarza rekolekcji 2022 r.

X