SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Rekolekcje Maryjne “Otuleni Bożą miłością” dobiegły końca

26 osób z różnych stron Polski podczas konferencji wygłoszonych przez ks. Adama Stankiewicza MIC, wicekustosza sanktuarium, miało okazję odkryć tę prawdę, jak mocno kocha nas Bóg.

Ks. Stankiewicz przekonywał, że Boża miłość jest odwieczna, darmowa, miłosierna, ofiarna. Nie jest czymś, na co trzeba zasłużyć. Uczestnicy odkrywając, ze są kochani przez Boga jak Maryja, słyszą zaproszenie do współpracy ze Stwórcą: „Od nas zależy, czy będziemy trwać przy Panu Bogu. W sakramencie chrztu świętego Bóg daje nam łaskę wiary. Jezus chce się rodzić w nas w sposób duchowy. On chce nas przemieniać. On chce nas obdarzać swoją miłością” – wyjaśniał marianin.

Maria i Zbigniew z Inowrocławia na co dzień należą do Domowego Kościoła. Małżeństwo cieszy się już sześciorgiem dzieci i sześciorgiem wnucząt. Intensywna codzienność łączy się dla nich także z opieką nad chorym rodzicem. Do przyjazdu na rekolekcje w Licheniu skłoniły ich właśnie przeżywane trudności. – „Od pierwszych chwil czuję spokój, że czas tych rekolekcji jest czasem dla nas” – mówi pani Maria. Temat rekolekcji jest bliski ich sercom. Zaangażowani od lat w życie Kościoła, mówią, że Bożą miłość czują na każdym kroku – „Liczymy na to, że w marazmie codziennego życia, tutaj uda nam się podładować” – dodaje pan Zbigniew – „Już od pierwszych konferencji widać, że są głębokie i przystępne.” Najbardziej trafiło do nich odkrycie, że Zwiastowanie wydarza się w życiu każdego z nas. „Wszyscy mamy dostęp do Słowa, w Eucharystii, czytając Pismo Święte. Bóg przychodzi do nas każdego dnia. Nie tylko raz. I każdego dnia wybieramy Go na Pana i Zbawiciela.”

Tekst i zdjęcia: Biuro Prasowe Sanktuarium

Uczestnicy rekolekcji "Otuleni Bożą miłością", 20-23 sierpnia 2021 r.

Więcej o Rekolekcjach Maryjnych tutaj

Podziel się wpisem