ZUFLUCHT
MUTTER UNSERER FLECHEN
DIE TRAURIGE KÖNIGIN VON POLEN

RUNTERSCROLLEN

Młodzi utalentowani artyści w bazylice – koncert Zespołu Muzycznego „Colibri”

Młodzi utalentowani artyści z Konina i okolic w świąteczny wieczór zaprezentowali w bazylice licheńskiej kolędy i pastorałki, tym samym rozpoczynając cykl koncertów kolędowych.

Koncert zespołu "Colibri"

W świąteczny poniedziałek, 26 grudnia, w licheńskiej bazylice miało miejsce wyjatkowe wydarzenie – Koncert świąteczny. Zespół muzyczny Colibrì złożony z młodych i utalentowanych artystów zaprezentował kilkusetosobowej publiczności kolędy i pastorałki we własnej aranżacji.

Nie tylko młodym muzykom, ale także ich pedagogom, a przede wszystkim rodzicom, którzy najlepiej wiedzą, ile poświęceń wymaga wychowanie i wspieranie dorastającego artysty, dziękował ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium. – Takiego koncertu w licheńskiej bazylice jeszcze nie było. Ta świątynia czekała na was. Wielu z was nie było jeszcze na świecie, gdy ona była już w budowie – żartował ks. Kumala.

Zdolni i pełni pasji wykonawcy to młodzież z Konina i okolic związana m. in. ze Studiem wokalnym i nagraniowym My Voice, II Liceum Ogólnokształcącym im K.K. Baczyńskiego w Koninie wenn Państwową Szkołą Muzyczną w Koninie.

Wokaliści, którzy zaśpiewali w świateczny wieczór występują i uczą się śpiewu od dziecka. Ich talent potwierdzają liczne nagordy czy występy w telewizyjnych show.

🎙 Weronika Łoś – studentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku wokalnym, dyrektor artystyczna Studia wokalno – aktorskiego we Wronkach. Zbodywczyni m. in. wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu GDYNIA OPEN 2019, I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Europejskiej Radziejów 2018, II miejsca na Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Konin 2016. Od 2021 roku trener wokalny.
🎙  Aleksandra Łoś – uczennica II LO w Koninie w klasie humanistycznej, pianistka doskonaląca swoje umiejętności w Państwowej Szkole Muzycznej w Wierzbinku. Zdobyła wiele nagród oraz wyróżnień, m.in. była finalistką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, zdobyła 3 miejsce na Konkursie Piosenki Literackiej w Koninie, 3 miejsce na Miedzypowiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie, jest też laureatką Konkursu Pianistycznego.
🎙 Zuzanna Juszczak – uczennica II LO w Koninie w klasie medycznej. Uczestniczyła w programie telewizyjnym The Voice Kids, jest dwukrotną finalistką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Zdobywczyni m. in. II miejsca na Konkursie Piosenki Filmowej „O złoty laur” w Poznaniu, I miejsca na Konkursie „Mikrofon dla najmłodszych” w Izbicy Kujawskiej, I miejsca na Konkursie Piosenki im. Anny Jantar.
🎙  Mikołaj Kurtas – uczeń II LO w Koninie w klasie biologiczno-humanistycznej. Oprócz śpiewu Mikołaj interesuje się aktorstwem oraz muzyką instrumentalną, swój warsztat rozwija w Szkole Muzycznej II st. im. I.J. Paderewskiego w Koninie w klasie gitary basowej jazzowej. Konińskiej publicznmości znany z koncertów oraz spektakli teatralnych organizowanych przez MDK w Koninie. Grał z Mateuszem Ziółko, Trubadurami i gwiazdą polskiego jazzu – Zbigniewem Namysłowskim. Zdobywca m.in. nagrody specjalnej w konkursie wokalnym „nieBANAlni”, 1 Miejsca na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie. Finalista Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej oraz Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. W grudniu 2022 r. wystąpił w programie „Szansa na sukces”.

Podczas koncertu można było usłyszeć skrzypce, wiolonczelę, trąbki, flet, pianino, czy perkusję. W największej świątyni w Polsce zagrał zespół instrumentalny w składzie:
– Eliza Janiak
– Kinga Wysocka
– Małgorzata Rachwalik
– Gabriela Lityńska
– Julia Lawendowska
– Szymon Bąk
– Kacper Wojtyra
– Bartek Tybura

Muzykom towarzyszyli tancerze, Livia Kujawska i Wiktor Bucikiewicz z Zespołu Tanecznego MUZA przy Miejskim Domu Kultury w Kole, których występ niezwykle poruszył zgromadzoną publiczność.

W najbliższy piątek po mszy o 12.00 zapraszamy na Kinderlied, a w niedzielę, 8 stycznia na Koncert kolęd Chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu.

koncert Colibri kolędy
Zespół "Colibri"

Teile den Beitrag