ZUFLUCHT
MUTTER UNSERER FLECHEN
DIE TRAURIGE KÖNIGIN VON POLEN

RUNTERSCROLLEN

Wielkopostne rekolekcje młodzieży z Poznania

Swoje szkolne rekolekcje przeżywała dziś w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 59 im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Poznaniu.
Około 60 uczniów klas VII i VIII do Lichenia przyjechało wraz z duszpasterzami: ks. Januszem Molewskim, proboszczem Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu oraz ks. Oscarem Nejmanem, wikariuszem poznańskiej parafii.
Podczas pielgrzymki w ramach wielkopostnych rekolekcji szkolnych młodzi ludzie mieli okazję zwiedzić licheńskie sanktuarium z przewodnikiem. Po spacerze, podczas którego poznali wiele ciekawych faktów dotyczących bazyliki czy objawień Matki Bożej, uczestniczyli w Mszy Świętej. Podczas liturgii w kaplicy Trójcy Świętej (bazylika dolna) ks. Nejman wyjaśniał czytania liturgiczne w dialogowanej homilii. Nawiązując do znanej zabawy „Szymon mówi”, zauważył, że człowiek czasem słucha nie tego, kogo powinien i robi to, co podpowiada mu Zły, a nie Bóg. Kapłan pytał młodzież, czym jest nawrócenie.
– Co trzeba zrobić, by zmienić kierunek? Nawigacja nam czasem podpowiada „zawróć”, dlatego, że mamy wyznaczony cel i chcemy do niego dotrzeć – stwierdził duszpasterz.

Teile den Beitrag