SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Zapraszamy na pobyt wielkanocny w licheńskim sanktuarium

Zbliżają się najważniejsze wydarzenia roku liturgicznego dla katolików: celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do przeżywania Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy z Matką Bożą Licheńską Bolesną Królową Polski. Pobyt wielkanocny w licheńskim sanktuarium odbędzie się w dniach 6-11 kwietnia w domu pielgrzyma Betlejem.

Pobyt wielkanocny rozpocznie się w Wielki Czwartek, kiedy w liturgii wspominamy Mszę Wieczerzy Pańskiej – w licheńskiej bazylice o godz. 18. W dzień Męki Pana Jezusa, Wielki Piątek zapraszamy do bazyliki licheńskiej na drogę krzyżową o godz. 17, a po nabożeństwie na liturgię Słowa, adorację krzyża i procesję do grobu Pańskiego. Następnie trwać będzie adoracja przy grobie Jezusa. W wielkosobotni poranek w domu pielgrzyma Betlejem odbędzie się święcenie pokarmów. Liturgia Wigilii Paschalnej wraz z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 21.

W Niedzielę Wielkanocną wcześnie rano, o godz. 6, wyruszy procesja wielkanocna i będzie sprawowana Msza św. O godz. 9 goście zasiądą do świątecznego śniadania wielkanocnego. Po południu zapraszamy na Koronkę do miłosierdzia Bożego w bazylice.

Świętowanie Wielkanocy w licheńskim sanktuarium pielgrzymi zakończą we wtorek śniadaniem.

Zachęcamy zarówno do rodzinnego świętowania świąt Zmartwychwstania blisko Patronki szczęścia rodzinnego, jak i głębokiego doświadczenia Triduum Paschalnego, pełnego indywidualnej modlitwy. Sprzyja temu największa świątynia w Polsce i spokój alejek w otaczających bazylikę ogrodach.

Szczegółowe informacje dotyczące pobytu wielkanocnego w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym można uzyskać kontaktując się z pracownikami recepcji domów pielgrzyma Arka i Betlejem pod numerami telefonów: 63 270 81 62 i 63 270 86 40. Rezerwacje przyjmuje recepcja domu pielgrzyma Betlejem.

Teile den Beitrag