SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wierzę w Kościół Chrystusowy – szafarze nadzwyczajni Komunii Świętej archidiecezji gnieźnieńskiej

Refleksja nad Kościołem była tematem trzydniowych rekolekcji dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej diecezji bydgoskiej. W spotkaniu, które miało miejsce w weekend 10-12 marca wzięło udział 120 mężczyzn, co stanowi 2/3 liczby szafarzy w diecezji.

Podczas rekolekcji panowie brali udział w Eucharystiach, adoracji, modlili się różańcem czy Liturgią Godzin. Jak podkreślał ks. Jakub Dębiec, przewodniczący wydziału duszpasterskiego kurii w Gnieźnie, diecezjalny duszpasterz szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej, celem, spotkania nie było dokształcanie, ale odnowienie duchowe.

Tematem przewodnim rekolekcji był temat trwającego roku duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Chcemy w spokojnej refleksji przed Panem Jezusem odpowiedzieć na pytanie, co znaczy kochać Kościół – wyjaśniał ks. Dębiec. Rozważania rekolekcyjne poprowadził ks. Robert Nurski, Prezes Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej, proboszcz par. pw. św. Michała Archanioła w Pobiedziskach.

Kapłan starał się przybliżyć temat roku duszpasterskiego w sposób nie tylko powierzchowny. – O Kościele dużo się mówi. Staram się dotrzeć do jego prawdziwej rzeczywistości. Idąc za wskazaniami św. Jana Pawła II „duc in altum” – wypłyń  na głębię, staramy się spojrzeć na to, czym jest Kościół według Bożego zamysłu, nie ludzkich dokonań i poczynań. Staramy się odkrywać Kościół, jakim Bóg go ustanowił i dał człowiekowi. Poprzez ten Kościół Bóg chce być blisko człowieka – wyjaśniał ks. Nurski.

 

Teile den Beitrag