SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Kolejna edycja rekolekcji “Eucharystia studnia bez dna i przepis na życie” odbyła się w Licheniu

Rekolekcje “Eucharystia, studnia bez dna” podzielone są na dwie części. W dniach 3-5 grudnia br. miała miejsce II ich część. Tematyka poszczególnych konferencji  dotyczyła  przełożenia postawy dziękczynienia oraz ofiarności , wynikającej ze spotkania z Jezusem Eucharystycznym, na codzienne życie.

Ks. Sławomir Homoncik MIC, prowadzący rekolekcje "Eucharystia - studnia bez dna i przepis na życie"

Przebywanie z Jezusem w wieczerniku, a także spotkanie Zmartwychwstałego - to obrazy, nad którymi pochylali się uczestnicy rekolekcji „Eucharystia - studnia bez dna i przepis na życie”. W kolejnej, drugiej już odsłonie rekolekcji udział wzięło 19 rekolektantów. Spotkanie prowadzone przez ks. Sławomira Homoncika MIC odbyło się w pierwszy grudniowy weekend. Podczas tej edycji uczestnicy podejmowali refleksje nad tym, jakie wartości wnosi Eucharystia do ich codziennego życia. Poprzez kontemplację Słowa podejmowano się wysiłku wyrabiania w sobie umiejętności dziękczynienia, ofiarności, rozpoznawania potrzeb innych osób, a także przyjmowania trudnych doświadczeń i szukania radości w realiach zwykłej codzienności.

Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach, warsztatach oraz wydarzeniach organizowanych w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w roku 2022.  Kalendarz rekolekcji i warsztatów dostępny jest pod linkiem rekolekcje

Informacje na temat aktualnych wydarzeń możesz sprawdzić klikając na wydarzenia

Jeżeli masz dodatkowe zapytania związane z pobytem w sanktuarium skontaktuj się z Biurem Obsługi Pielgrzyma 

Tekst i zdjęcia: Biuro Prasowe Sanktuarium

Podziel się wpisem

Udostępnij na facebook
Udostępnij na twitter
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na pinterest
Udostępnij na print
Udostępnij na email
X