ZUFLUCHT
MUTTER UNSERER FLECHEN
DIE TRAURIGE KÖNIGIN VON POLEN

RUNTERSCROLLEN

Rekolekcje maryjne „Piękno Macierzyństwa”

W ostatni weekend maja 27 uczestników odpowiedziało na zaproszenie na rekolekcje maryjne „Piękno macierzyństwa”, a jednocześnie świętowały Dzień Matki w licheńskim sanktuarium.

Natchnienie, by zorganizować wyjazd rekolekcyjny do Lichenia, pojawiło się w 2000 r., a z tego natchnienia zrodziła się tradycja corocznego pielgrzymowania do Matki Bożej Licheńskiej. Danuta Kowalczyk z Sokołowa Podlaskiego nie pielgrzymuje sama, ale zabiera ze sobą grupy międzyparafialne z okolicznych kościołów, zachęcane przez proboszczów. – Zaproponowałam rekolekcje na spotkaniu Akcji Katolickiej i Koła Żywego Różańca, na zaproszenie odpowiedziało wiele osób – opowiada.

Ostatnie majowe rekolekcje maryjne, które prowadził ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, były zarazem świętowaniem i dziękczynieniem za dar macierzyństwa. – To był czas bogaty duchowo. Dziękowałyśmy za opiekę naszych ziemskich matek, ale też Matki, która troszczy się o nas w niebie – mówiła Danuta Kowalczyk.

Prywatnie pani Danuta przyjeżdżała do licheńskiego sanktuarium już jako dziecko z mamą. Później o rekolekcjach maryjnych dowiedziała się z czasopisma „Zeszyty Maryjne”. – Zadzwoniłam dopytać o szczegóły i odebrał właśnie ks. Kumala, dyrektor Centrum Formacji Maryjnej. Tak się zaczęło. Podczas podróży staram się zachęcić wszystkich do wypraszania potrzebnych łask dla naszych rodzin u Matki Bożej Licheńskiej. Dla mnie Maryja jest ogromnym wsparciem. Nawet w najgorszych chwilach nie można tracić nadziei, że Matka Boża zawsze jest przy nas i daje nam siłę w chwilach cierpień i niepowodzeń – opowiada Danuta Kowalczyk. 

Kolejne rekolekcje maryjne o budowaniu relacji z ludźmi „Być dla innych jak Maryja” w licheńskim sanktuarium odbędą się w dniach 23-25 czerwca.

Teile den Beitrag