SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

„Bo miłość nie umiera – Młodzi w hołdzie Janowi Pawłowi II”

W sobotni wieczór w bazylice licheńskiej odbył się koncert „Bo miłość nie umiera – Młodzi w hołdzie Janowi Pawłowi II” w wykonaniu 40 wokalistów i wokalistek konińskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej FAMA.

– Zostaliśmy zaproszeni, by muzyką uczcić 25. Rocznicę przyjazdu Papieża Polaka do Lichenia. Przygotowaliśmy ewangelizację muzyczną, w której wzięło udział 40 osób kształcących się w Szkole Wokalno-Aktorskiej Fama – wyjaśniła pani Marlena Brzezińska-Stawicka, dyrektor artystyczna szkoły i autorka scenariusza. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu przeplatanego fragmentami poezji Karola Wojtyły oraz kazania, które wygłosił na schodach budującej się bazyliki w 1999 r. Wystąpiły osoby od 5 do 62 roku życia.

– Repertuar był oczywiście religijny. Pojawiły się jednak też piosenki świeckie, świadczące o człowieczeństwie, byciu dla drugiego człowieka, o wierze i miłości, która nie przemija i jest wieczna. Wiemy, ze Jan Paweł II kochał muzykę i kochał dzieci. Wystąpiły osoby, które poczuły taką potrzebę – podkreśliła pani Brzezińska-Stawicka.

Artyści zaprezentowali min. pieśni: „Abba, Ojcze” czy „Barkę”, hymn Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w 2016 roku w Krakowie, a także utwory z repertuaru m.in. Mieczysława Szcześniaka, Małego TGD, Piotra Rubika czy Edyty Geppert.

Szkoła Wokalno-Aktorska FAMA to pierwsza prywatna placówka edukacyjna skupiającą się na nauce śpiewu i aktorstwa w Koninie. Zajęcia prowadzone są w niej według autorskich programów nauczania tworzonych przez nauczycieli FAMY. Wokalistów szkoły można było usłyszeć w bazylice licheńskiej w 2019 roku podczas koncertu charytatywnego dla Hospicjum im. św. o. Papczyńskiego.

Podziel się wpisem