SANCTUARY
OUR LICHEN'S MOTHER
THE SORROWFUL QUEEN OF POLAND

SCROLL DOWN

III Rodzinny Rajd Rowerowy wokół Lichenia – w słońcu na licheńskich bezdrożach

Aktywnie i radośnie rozpoczęto wakacje podczas III Rodzinnego rajdu wokół Lichenia. Wydarzenie to wpisuje się w Diecezjalne Dni Rodziny, które od niedzieli 19 czerwca obchodzone są w licheńskim sanktuarium

Rajd rowerowy organizowany przez Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej to pomysł na aktywną i sportową inaugurację wakacji. Uczestniczą w nim zarówno zaprawieni cykliści, dla których rower jest ulubioną formą aktywności fizycznej jak i początkujący, którzy dopiero zaczynają przygodę w trasie na dwóch kółkach.

Na wycieczkę w słoneczną sobotę wybrały się 24 osoby. Trasę rozpoczęto przed licheńską bazyliką, gdzie rowerzystów przywitał i pobłogosławił ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty zakonnej. Najmłodsi  uczestnicy rajdu liczący 2,5 roku życia to Maks i Tosia.
Po otrzymaniu pakietów startowych rajd wyruszył w kierunku miejscowości Wygoda, by następnie przez Helenów Drugi, Trzy Borki i Grąblin powrócić do Lichenia, gdzie na uczestników czekał ciepły posiłek.
 
Ogromne podziękowania składamy Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym, której druhowie zabezpieczali trasę rajdu.

Tutaj trasa rajdu zobacz

Zapraszamy do uczestnictwa w innych wydarzeniach organizowanych w licheńskim sanktuarium – tutaj kalendarz wydarzeń.

Share the post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
X