SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Przedszkolaki odwiedziły licheńskie Hospicjum i Muzeum

Dwadzieścia dwoje przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ciesiołkiewicza w Anielewie wzięło udział w lekcji w Muzeum im. Ks. Józefa Jarzębowskiego w Licheniu Starym. Dzieci odwiedziły także Hospicjum, gdzie zaśpiewały dla pacjentów, opowiedziały wiosenne wiersze i złożyły wielkanocne życzenia.

W licheńskim muzeum przedszkolaki poznały symbolikę pokarmów wkładanych do koszyczka ze święconką. Dowiedziały się, czym różnią się od siebie kraszanki, pisanki i wyklejanki. Miały także okazję sprawdzić, jak działają kołatki i jaki wydają dźwięk.

W licheńskim muzeum na maluchy czekały radosne zabawy ruchowe i praca plastyczna – wykonały baranki. Przedszkolaki odnalazły ukryte w muzealnych zakątkach czekoladowe jajeczka.

Następnie mali uczniowie udali się do Hospicjum, gdzie odwiedziły przebywających tam chorych. – Chcemy, by dzieci poznawały świat pozaszkolny, by zaznajomiły się z różnymi emocjami, nie tylko tymi pozytywnymi, by wiedziały, że są ludzie, którzy wymagają pomocy i opieki i nauczyły się empatii.  Małgorzata Rusin, nauczycielka wychowania przedszkolnego.

Podziel się wpisem