ZUFLUCHT
MUTTER UNSERER FLECHEN
DIE TRAURIGE KÖNIGIN VON POLEN

RUNTERSCROLLEN

Turniej ministrantów mariańskich

W dniach 10-12 listopada licheńskie sanktuarium było areną zmagań sprawnościowych, w których uczestniczyli ministranci placówek mariańskich z całej Polski. W turnieju udział wzięło 160 ministrantów. W trakcie turnieju odbył się także konkurs wiedzy religijnej.

– W tym roku ministranci mieli przygotować się na podstawie książki „Więcej niż cieśla” na temat fundamentów wiary, odpowiedzieć na pytania: jak bronić swojej wiary? Skąd wiemy, że Ewangelia jest wiarygodna, czy słowa Chrystusa można udowodnić? Ważne, by ministranci potrafili obronić swoją wiarę w różnych środowiskach – podkreślił ks. Michał Garbecki, marianin z parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie w Warszawie. Ks. Garbecki zwrócił uwagę, że ministranci muszą szczególnie dbać o wzrost swojej wiary. – Wyzwaniem jest to, by ministrant, który służy przy ołtarzu służył z serca, żeby miał świadomość, że robi to dla Jezusa. Problemem jest czasem skupienie się na różnych zadaniach, np. kadzidle. To nie obrządek, ale obecność przy Chrystusie. Ważne by ministrantura nie kończyła się na tym, że perfekcyjnie wykonuje się czynności, ale sercem odbiega daleko – mówił.

W turniejach oprócz zwycięzców indywidualnych, wyłoniły się także najlepsze parafie: Turniej wiedzy nt. fundamentów wiary wygrała Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie, a Turniej sprawnościowy parafia pw. NMP Matki Kościoła w Rdzawce.

W programie znalazły się spowiedź, uroczysta Msza św., modlitwa na Apelu Maryjnym, konferencje, droga krzyżowa oraz Msza św. w Grąblinie – miejscu objawień Matki Bożej Licheńskiej oraz turnieje.

Teile den Beitrag