SANTUARIO
LA MADRE DE NUESTRO LICHEN
LA DOLOROSA REINA DE POLONIA

DESPLAZARSE HACIA ABAJO

Anuncios pastorales
Basílica de Nuestra Señora del Liquen
IV Niedziela Zwykła, 29 stycznia 2023 r.

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium Dzień pamięci o zapomnianych, którego mottem są słowa „Kochać, to znaczy pamiętać”. Prośmy Matkę Bożą, aby pomogła nam przypomnieć sobie o tych, o których zapomnieliśmy w codziennym zabieganiu.

después de la misa en. 12.00 te invitamos a Kolędowe Jasełka w wykonaniu chóru Bazyliki Licheńskiej Stabat Mater.

2. W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszym sanktuarium posługują trzy wspólnoty zakonne: księża i bracia marianie, siostry im. Jezus y siostry anuncjatki. Módlmy się w ich intencji oraz o nowe powołania zakonne.

Bendición de las velas durante la Santa Misa a las 7.30, 12.00 y 18.00 horas.

3. W piątek, 3 lutego, Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 12.00.

4. W sobotę, 4 lutego, przypada Wspomnienie św. Joanny de Valois, założycielki kontemplacyjnego Zakonu Anuncjatek i Patronki Zgromadzenia Księży Marianów. Wspólnota sióstr anuncjatek mieszka i modli się w klasztorze w Grąblinie. Módlmy się w ich intencji i nowe powołania do ich Zakonu. Uroczysta Msza św. odbędzie się 5 lutego o godz. 11.00 w kościele w Bosque de Grąblin.

To również Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.30. Ta Maryjna tajemnica jest sercem charyzmatu zakonnego księży marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium, którzy obchodzą jubileusz 350-lecia powstania Zgromadzenia.

5. W nocy z 4 na 5 lutego tradycyjna Piesza nocna pokutna pielgrzymka z Konina do Lichenia. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana w Koninie.

6. Już dziś zapraszamy, 6 lutego, na uroczystości odpustowe w naszej parafii pod wezwaniem św. Doroty, Dziewicy i Męczennicy. Główna msza św. odpustowa o godz. 17.00 w kościele św. Doroty.

7. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej prowadzi nabór do chóru Bazyliki Licheńskiej Stabat Mater. Invitamos a señoras y señores, amantes del canto coral. Información detallada en Oficina de Atención al Peregrino.

8. A todos aquellos que van a celebrar sus onomásticas, cumpleaños y jubileos en la próxima semana, nos gustaría extender nuestros mejores deseos, salud del alma y del cuerpo, y la bendición y protección de Dios a Nuestra Señora de Licheń para cada día de su vida. vive.

P. Janusz Kumala, MIC
Custodio del Santuario