SANTUARIO
LA MADRE DE NUESTRO LICHEN
LA DOLOROSA REINA DE POLONIA

DESPLAZARSE HACIA ABAJO

Anuncios pastorales
Basílica de Nuestra Señora del Liquen
III Niedziela Wielkiego Postu, 3 marca 2024 r.

1. Trwa okres Wielkiego Postu w jego przeżywaniu pomagają nam nabożeństwa: Drogi Krzyżowej odprawianej w naszej bazylice w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00, Drogi Matki w każdą sobotę po Mszy św. o 18.00 oraz Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

2. W Kaplicy Dusz Czyśćcowych, która znajduje się w nawie wschodniej bazyliki – do umieszczonej tam skarbony – można składać ofiary na kwiaty do Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Już dziś zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, jakie będzie wystawiane na schodach naszej bazyliki, w sobotę przed Niedzielą Palmową czyli 23 marca br. o godz. 19.00. tego dnia nie będzie nabożeństwa Drogi Boleści matki Bożej.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Jest to dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. wotywna o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie tego dnia o godz. 7.30.

5. W piątek w naszym sanktuarium pod hasłem „Badajcie duchy” rozpoczną się rekolekcje o podstawach rozeznawania duchowego i szukaniu woli Bożej. „Ekipa dla Jezusa” poprowadzi także „Kurs nowe życie”.

6. 8 marca to również Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej racji podczas wszystkich Mszy św. tego dnia w szczególny sposób będziemy polecać Panu Bogu wszystkie Panie prosząc, by umiały od Maryi uczyć się miłości Boga i bliźniego, a przez to kształtować swoje zewnętrze i wewnętrzne piękno.

7. W przyszłą niedzielę zaś przypada Dzień Mężczyzn. Wszystkich panów zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której będziemy polecać ich Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Licheńskiej
.
8. Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego w naszej bazylice po każdej Mszy św. modlimy się modlitwą ks. Piotra Skargi w intencji Ojczyzny. Ks. Arcybiskup w specjalnym apelu, widząc trudną sytuację w naszym kraju prosi rodaków o post w intencji Ojczyzny.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Obyśmy wszyscy umieli wykorzystać czas Wielkiego Postu, by pełniej odkrywać i przyjmować łaskę Bożą, która zaprasza do nawrócenia, pogłębienia wiary i otwartości na Bożą miłość.

Ks. Sławomir Homoncik MIC
Custodio del Santuario

 

EN LÍNEA
CALENDARIO

marzec, 2024

Rachunek sumienia