SANTUARIO
LA MADRE DE NUESTRO LICHEN
LA DOLOROSA REINA DE POLONIA

DESPLAZARSE HACIA ABAJO

Anuncios pastorales
Basílica de Nuestra Señora del Liquen
20 Niedziela Zwykła, 14 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium Dzień modlitw w intencji małżeństw bezdzietnych, które pragną potomstwa o dar macierzyństwa i ojcostwa dla nich. Zapraszamy te małżeństwa, aby uklękły z wiarą i ufnością przed Maryją i powierzyły Jej swoje pragnienie daru rodzicielstwa. W licheńskiej Księdze Łask mamy wiele świadectw małżeństw, które tutaj wyprosiły dar potomstwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy z małżeństwami także ich krewnych i przyjaciół.
Główna Msza św. z błogosławieństwem małżeństw o godz. 12.00.

Natomiast o godz. 14.30 kolejny koncert organowy w ramach IV Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Organowego. Wykonawcą będzie Marek Fronc z Wrocławia. Koncerty wybitnych organistów polskich i zagranicznych odbywają się w lipcu i sierpniu w każdą niedzielę o godz. 14.30. Szczegółowy program w Oficina de Atención al Peregrino.

Także dzisiaj rozpoczynamy świętowanie tradycyjnego odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej. Pierwsze Nieszpory o godz. 17.00 przy ołtarzu koronacyjnym obok kościoła św. Doroty, a potem Msza święta z procesją eucharystyczną. Nie będzie mszy św. w Bazylice o godz. 18.00.
Wieczorem o 20.15 w bazylice koncert pieśni maryjnych w wykonaniu naszej organistki – p. Barbary Kaczor. Natomiast o 21.00 Apel Maryjny z procesją ze światłami.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada 55. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej, a także 102. rocznica „Cudu nad Wisłą”. Modlimy się w intencji Kościoła i Ojczyzny. Główna Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski, ordynariusz włocławski. Zakończenie odpustu drugimi Nieszporami o godz. 17.00.

3. W dniach 18-21 sierpnia odbędą się w naszym sanktuarium kolejne rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej. Zapraszamy do takiej formy odnowy życia duchowego. Natomiast w dniach 19-21 sierpnia odbędą się rekolekcje maryjne pt. „Otuleni Bożą miłością”. Szczegółowe informacje w Oficina de Atención al Peregrino.

4. W piątek, 19 sierpnia, 322. rocznica urodzin sługi Bożego o. Kazimierza Wyszyńskiego (1700-1755), marianina. Dzień modlitw w intencji jego beatyfikacji.

5. W sobotę, 20 sierpnia, w naszym sanktuarium Dzień modlitw w intencji pokoju na Ukrainie i pojednanie polsko-ukraińskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie Ukraińców, którzy mieszkają i pracują w Wielkopolsce. Prosimy, aby przekazać im to zaproszenie. Główna Msza św. o godz. 12.00.

6. Także w sobotę I Pielgrzymka Miłośników Hodowli Koni. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się parada zaprzęgów ulicami Lichenia.

7. W najbliższą niedzielę, 21 sierpnia, w naszym sanktuarium Dzień modlitw rodziców o nawrócenie dziecka. Zapraszamy rodziców zatroskanych o wiarę swoich dzieci do wspólnej modlitwy przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej, Patronki szczęścia rodzinnego. Główna Msza św. o godz. 12.00.

8. Hospicio para ellos. S t. Stanisław Papczyński. ogłasza nabór na Wolontariusza Opiekuńczego. Wszystkie osoby, które chcą bezinteresownie służyć chorym i cierpiącym u kresu życia, mogą zgłaszać się do Koordynatora Wolontariatu. We wrześniu planowane jest szkolenie dla kandydatów na wolontariusza. Szczegółowe informacje w Oficina de Atención al Peregrino.

9. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.

P. Janusz Kumala, MIC
Custodio del Santuario

X