SANTUARIO
LA MADRE DEL NOSTRO LICHENE
L'ADOLORATA REGINA DI POLONIA

SCORRERE VERSO IL BASSO

Annunci pastorali
Basilica di Nostra Signora del Lichene
II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2023 r.

1. Tegoroczny Adwent przeżywamy w myśl hasła roku liturgicznego: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zapraszamy do odwiedzenia naszej facebookowej strony internetowej, gdzie można wysłuchać cotygodniowych katechez adwentowych. Na Msze św. roratnie zapraszamy do bazyliki w każdy poniedziałek, środę i sobotę na godz. 7.30. Przy tej okazji zachęcamy do zaplanowania spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia, by móc lepiej przeżywać świąteczny czas. W bazylice spowiedź odbywa się zawsze przed i w trakcie każdej Mszy św. oraz każdego dnia w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Serca Pana Jezusa od 14-16.00.

2. Przez cały dzisiejszy dzień w kruchcie bazyliki odbywa się kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Lichene Ospizio. Serdecznie zapraszamy i jednocześnie dziękujemy za wszelkie wsparcie.

3. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w ramach koncertu „Tota pulchra” będzie można posłuchać pieśni maryjnych w wykonaniu P. Barbary Kaczor.

4. W poniedziałek przypada 353. rocznica założenia Congregazione dei Padri Mariani – opiekunów licheńskiego Sanktuarium. Dzień ten kończy rozłożone na trzy lata obchody jubileuszu 350. rocznicy powstania Marianów. Przy tej okazji informujemy, że ostatnia Kapituła Generalna Marianów, która odbyła się w tym roku w Rzymie zezwoliła braciom i kapłanom mariańskim na noszenia białego habitu, który św. O. Stanisław Papczyński w 1670 r. przywdział na cześć Najświętszej Maryi Panny – Niepokalanej. Kapituła zostawiła jednak zakonnikom wolność wyboru noszenia czy to czarnej sutanny czy też białego habitu. Pielgrzymi i wszyscy wierni w licheńskim sanktuarium mogą zatem zobaczyć marianów w białych habitach jak również w czarnych sutannach. Zarówno jedni jak i drudzy są pełnoprawnymi członkami Zgromadzenia.

5. W środę będziemy przeżywać Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.

6. W czwartek rozpoczną się un ritiro in preparazione alla confessione generale.

7. W sobotę od 9-13.00 zapraszamy na warsztaty bożonarodzeniowe zorganizowane dla dzieci w wieku od 5-8 lat. Ilość miejsc ograniczona, zapisy i wszelkie informacje w Ufficio di servizio del pellegrino.

8. W przyszłą niedzielę Dzień Pamięci Ofiar Grudnia ’70 jak również Dzień Modlitw w intencji matek oczekujących dziecka. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci, dla których przygotujemy niespodziankę.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia, a wszystkim ochrzczonym życzymy owocnego przeżywania czasu Adwentu.

 

Ks. Sławomir Homoncik MIC
Custode del Santuario

 

Selettori generici
Solo corrispondenze esatte
Cerca nel titolo
Cerca nel contenuto
Post Type Selectors
IN LINEA
CALENDARIO

grudzień, 2023