SANTUARIO
LA MADRE DEL NOSTRO LICHENE
L'ADOLORATA REGINA DI POLONIA

SCORRERE VERSO IL BASSO

Annunci pastorali
Basilica di Nostra Signora del Lichene
Niedziela Najświętszej Trójcy, 4 czerwca 2023 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest fundamentem chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus.

Dzisiaj też 16. Ogólnopolski Dzień Dziękczynienia.

2. Jutro, 5 czerwca, przypada 7. rocznica kanonizacji św. Stanisława Papczyńskiego, Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium.

3. W dniach od 6 do 8 czerwca przypada 24 rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Lichenia. Ojciec Święty przybył do sanktuarium wieczorem 6 czerwca, zaś 7 czerwca o godz. 8.00 spotkał się z pielgrzymami, a potem odleciał do Bydgoszczy i Torunia, aby wieczorem znów wrócić do Lichenia i przenocować. Zapraszamy do nawiedzenia Appartamenti papali w starej części sanktuarium w pobliżu Golgota.

Główna Msza św. 7 czerwca o godz. 12.00 z udziałem przedstawicieli młodzieży szkolnej, m.in. ze szkół im. Św. Jana Pawła II.

4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Procesja eucharystyczna rozpocznie się od kościoła św. Doroty po Mszy św. o godz. 10.00 i zakończy w Bazylice ok. 13.00. Zaraz po procesji Msza św.

5. W dniach 9-11 czerwca w naszym sanktuarium odbędą się rekolekcje dla wolontariuszy hospicyjnych pt. „Dalej niż śmierć” oraz eucharystyczne rekolekcje maryjne „Msza Święta z Maryją”. Informacje i zapisy w Ufficio di servizio del pellegrino.

6. W najbliższą niedzielę, 11 czerwca, zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 12.00.

7. Zapraszamy młodych mężczyzn na rekolekcje o rozeznaniu powołania przy Matce Bożej Licheńskiej. Rekolekcje odbędą się od 27 czerwca do 2 lipca w naszym Sanktuarium. Szczegółowe informacje w Ufficio di servizio del pellegrino.

8. Trwa czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w nawie głównej bazyliki o godz. 17.00.

9. Nie ustawajmy w solidarności z mieszkańcami Ukrainy, módlmy się o zakończenie wojny i pokój w tym kraju i na świecie. Polecajmy też miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych. Włączajmy się też w różne projekty humanitarne na rzecz Ukrainy, które są w Polsce organizowane.

10. Przypominamy o codziennej transmisji na żywo z naszej Bazyliki. Wejście przez stronę internetową licheńskiego sanktuarium. Zachęcamy, aby umożliwić osobom chorym korzystanie z tej formy duchowej łączności z naszym Sanktuarium.

11. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.

FR. Janusz Kumala, MIC
Custode del Santuario