ZUFLUCHT
MUTTER UNSERER FLECHEN
DIE TRAURIGE KÖNIGIN VON POLEN

RUNTERSCROLLEN

Pastorale Ankündigungen
Basilika Unserer Lieben Frau von Flechten
20 Niedziela Zwykła, 14 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium Dzień modlitw w intencji małżeństw bezdzietnych, które pragną potomstwa o dar macierzyństwa i ojcostwa dla nich. Zapraszamy te małżeństwa, aby uklękły z wiarą i ufnością przed Maryją i powierzyły Jej swoje pragnienie daru rodzicielstwa. W licheńskiej Księdze Łask mamy wiele świadectw małżeństw, które tutaj wyprosiły dar potomstwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy z małżeństwami także ich krewnych i przyjaciół.
Główna Msza św. z błogosławieństwem małżeństw o godz. 12.00.

Natomiast o godz. 14.30 kolejny koncert organowy w ramach IV Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Organowego. Wykonawcą będzie Marek Fronc z Wrocławia. Koncerty wybitnych organistów polskich i zagranicznych odbywają się w lipcu i sierpniu w każdą niedzielę o godz. 14.30. Szczegółowy program w Pilgerservicebüro.

Także dzisiaj rozpoczynamy świętowanie tradycyjnego odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej. Pierwsze Nieszpory o godz. 17.00 przy ołtarzu koronacyjnym obok kościoła św. Doroty, a potem Msza święta z procesją eucharystyczną. Nie będzie mszy św. w Bazylice o godz. 18.00.
Wieczorem o 20.15 w bazylice koncert pieśni maryjnych w wykonaniu naszej organistki – p. Barbary Kaczor. Natomiast o 21.00 Apel Maryjny z procesją ze światłami.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada 55. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej, a także 102. rocznica „Cudu nad Wisłą”. Modlimy się w intencji Kościoła i Ojczyzny. Główna Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski, ordynariusz włocławski. Zakończenie odpustu drugimi Nieszporami o godz. 17.00.

3. W dniach 18-21 sierpnia odbędą się w naszym sanktuarium kolejne rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej. Zapraszamy do takiej formy odnowy życia duchowego. Natomiast w dniach 19-21 sierpnia odbędą się rekolekcje maryjne pt. „Otuleni Bożą miłością”. Szczegółowe informacje w Pilgerservicebüro.

4. W piątek, 19 sierpnia, 322. rocznica urodzin sługi Bożego o. Kazimierza Wyszyńskiego (1700-1755), marianina. Dzień modlitw w intencji jego beatyfikacji.

5. W sobotę, 20 sierpnia, w naszym sanktuarium Dzień modlitw w intencji pokoju na Ukrainie i pojednanie polsko-ukraińskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie Ukraińców, którzy mieszkają i pracują w Wielkopolsce. Prosimy, aby przekazać im to zaproszenie. Główna Msza św. o godz. 12.00.

6. Także w sobotę I Pielgrzymka Miłośników Hodowli Koni. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się parada zaprzęgów ulicami Lichenia.

7. W najbliższą niedzielę, 21 sierpnia, w naszym sanktuarium Dzień modlitw rodziców o nawrócenie dziecka. Zapraszamy rodziców zatroskanych o wiarę swoich dzieci do wspólnej modlitwy przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej, Patronki szczęścia rodzinnego. Główna Msza św. o godz. 12.00.

8. Hospiz für sie. st. Stanisław Papczyński. ogłasza nabór na Wolontariusza Opiekuńczego. Wszystkie osoby, które chcą bezinteresownie służyć chorym i cierpiącym u kresu życia, mogą zgłaszać się do Koordynatora Wolontariatu. We wrześniu planowane jest szkolenie dla kandydatów na wolontariusza. Szczegółowe informacje w Pilgerservicebüro.

9. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.

Fr. Janusz Kumala, MIC
Hüter des Heiligtums

x