ZUFLUCHT
MUTTER UNSERER FLECHEN
DIE TRAURIGE KÖNIGIN VON POLEN

RUNTERSCROLLEN

Pastorale Ankündigungen
Basilika Unserer Lieben Frau von Flechten
I Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Po Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo świecy roratniej. Symbolizuje ona Maryję, która w mroczny czas adwentowy w swoim łonie niesie światu Chrystusa – Światłość Prawdziwą.

Dzisiaj w Polsce początek nowego roku duszpasterskiego, którego program jest skoncentrowany wokół tematu: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2. Msze święte roratnie w naszej Bazylice w Adwencie we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.30.

3. Jutro, 28 listopada, przypada 124 rocznica święceń kapłańskich bł. Jerzego Matulewicza, Odnowiciela Zgromadzenia Marianów. W naszym sanktuarium dzień modlitw w intencji postulantów, nowicjuszy i kleryków mariańskich.

4. We wtorek, 29 listopada, rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (29 XI – 7 XII). Modlitwy nowennowe po Mszy św. o godz. 12.00.

5. 1 grudnia Pierwszy czwartek miesiąca. Dzień modlitw w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

6. 2 grudnia Pierwszy piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 12.00 Nabożeństwo wynagradzające do Najśw. Serca Pana Jezusa.

7. W dniach 2-4 grudnia odbędą się rekolekcje: „Eucharystia: studnia bez dna i przepis na życie”. Szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

8. 3 grudnia Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 12.00. Tajemnica Niepokalanego Poczęcia Maryi jest sercem zakonnego charyzmatu Zgromadzenia Marianów, które obchodzi jubileusz 350-lecia powstania.

To również Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i okazujmy życzliwość i pomoc w codziennym życiu.

9. W nocy z 3 na 4 grudnia tradycyjna comiesięczna Piesza nocna pokutna pielgrzymka z Konina do Lichenia. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana w Koninie. Szczegółowe informacje w Pilgerservicebüro.

10. W najbliższą, II Niedzielę Adwentu, po Mszy św. o godz. 12.00 Błogosławieństwo opłatków oraz modlitwa za wszystkich, którym wysyłamy życzenia świąteczne.
Po mszy św. Koncert maryjny Tota pulchra w wykonaniu Pani Barbary Kaczor, organistki bazyliki licheńskiej.

11. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.

Fr. Janusz Kumala, MIC
Hüter des Heiligtums

x