SANCTUAIRE
LA MÈRE DE NOTRE LICHEN
LA DOULOUREUSE REINE DE POLOGNE

DÉFILER VERS LE BAS

Annonces pastorales
Basilique Notre-Dame de Lichen
14 Niedziela Zwykła, 3 lipca 2022 r.

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium Ogólnopolska Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich. Główna Msza św. o godz. 12.00, a po niej zaśpiewa 7-letnia Amelka Anisowicz z Kijowa, która obecnie przebywa w Polsce. Przewidziana jest zbiórka finansowa na rzecz dzieci z Ukrainy zorganizowana przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

O godz. 14.30 zapraszamy na kolejny koncert IV Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Organowego w wykonaniu p. Radosława Marca z Bydgoszczy.

Festiwalowe koncerty będą do końca wakacji w każdą niedzielę o godz. 14.30. W tym roku do Lichenia zawitają artyści z Polski, Austrii, Rzymu i Portugalii. Szczegółowe informacje i program w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

2. W dniach od 4 do 17 lipca będą odbywać się w naszym sanktuarium Warsztaty liturgii tradycyjnej „Ars Celebrandi” przeznaczone dla kapłanów, kleryków, ministrantów i śpiewaków kościelnych oraz wszystkich, którzy pragną poznawać nadzwyczajną formę rytu rzymskiego.

3. W dniach od 8 do 10 lipca odbędą się rekolekcje biblijne „Pokochać siebie” et rekolekcje maryjne „Jak żyć w pokoju ze wszystkimi?”. Szczegółowe informacje i zgłoszenia w Bureau de service aux pèlerins.

4. W dniach od 8 do 17 lipca przebywać będzie w naszym sanktuarium oaza chorych diecezji włocławskiej.

5. W sobotę, 9 lipca, w naszym sanktuarium Dzień modlitw w intencji rodziców dzieci utraconych. Główna Msza św. o godz. 12.00.

Natomiast wieczorem o godz. 19.00 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Szczegółowe informacje i zgłoszenia w Bureau de service aux pèlerins.

6. W najbliższą niedzielę, 10 lipca, w naszym sanktuarium Dzień z bł. Marianną Biernacką, czyli Dzień modlitw teściowych i synowych. Bł. Marianna była jedną ze 108 męczenników II wojny światowej, która oddała swoje życie w zamian za swoją synową i jej jeszcze nienarodzone dziecko podczas pacyfikacji wsi przez Niemców. Główna msza św. o godz. 12.00.

10 lipca, przypada też Święto NMP Dziesięciu Cnót Ewangelicznych. Uroczysta Msza święta odpustowa w kościele w Grąblinie o godz. 11.00.

7. Już dziś zapraszamy na Festiwal Radości, który odbędzie się 16 lipca. Szczegółowe informacje w Bureau de service aux pèlerins.

8. Nie ustawajmy w solidarności z mieszkańcami Ukrainy, módlmy się o zakończenie wojny i pokój w tym kraju i na świecie. Polecajmy też miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych. Włączajmy się też w różne projets humanitaires pour l'Ukrainequi sont organisés en Pologne.

9. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.

Pr. Janusz Kumala, MIC
Gardien du sanctuaire

X