SANCTUAIRE
LA MÈRE DE NOTRE LICHEN
LA DOULOUREUSE REINE DE POLOGNE

DÉFILER VERS LE BAS

Annonces pastorales
Basilique Notre-Dame de Lichen
III Niedziela Wielkanocna, 14 kwietnia 2024 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny. Z tej okazji włączamy się w narodowe czytanie Biblii. W Sali Całunu Turyńskiego, w dolnej części bazyliki, od godz. 9.00 do 15.00 czytamy wybrane fragmenty Pisma św. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania wszystkim lektorom, którzy włączyli się w tę akcję.

2. Dzisiaj przypada również 1058. rocznica Chrztu Polski. Na Mszy św. o godz. 12.00 odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

3. Podczas Mszy św. o 12.00 będziemy modlić się także w intencji małżeństw oczekujących potomstwa, związanych z licheńską poradnią naprotechnologii. W ten sposób włączymy się również w realizację apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zachęcającego do wzmożonej modlitwy w intencji obrony życia poczętego.

4. W piątek w naszym sanktuarium rozpoczną się organizowane przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie warsztaty dla małżeństw pod hasłem „Relacje w małżeństwie” oraz organizowane przez Centrum Formacji Maryjnej rekolekcje dla organizatorów pielgrzymek i przewodników turystycznych. Będziemy także gościć wspólnoty Egiupes Notre-Dame (Czyt. Ekip Notr Dam) na rekolekcjach dla małżeństw pod hasłem „Święta rodzina od miłości się zaczyna”.

5. W piątek zapraszamy również na nabożeństwo Drogi światła. Rozpocznie się ono po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W sobotę o godz. 12.00 w naszej bazylice odbędzie się tzw. Msza harcerska zbierająca środowiska harcerskie z naszego regionu. Homilię wygłosi ks. Artur Kosierb – duszpasterz harcerzy.

7. Także w sobotę pod hasłem „Z Maryją we wspólnocie Kościoła” przybędzie do nas Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ Solidarność. O godz. 19.00 jej uczestnicy wezmą udział w drodze krzyżowej, a w niedzielę we Mszy św. o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Abp Wojciech Polak – Prymas Polski.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania w Kościele. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej intencji i prośmy, by nie zabrakło nam głosicieli słowa i szafarzy sakramentów świętych.

9. Przy Domu Pielgrzyma „Betlejem” zaczęła funkcjonować nasza szkółka roślin, w której można zaopatrzyć się w różne rośliny i kwiaty, które zdobią teren sanktuaryjny. Ofiary przekazywane przy okazji nabywania roślin są przeznaczone na działalność licheńskiego Hospicjum.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 

Ks. Sławomir Homoncik MIC
Gardien du sanctuaire

EN LIGNE
CALENDRIER

kwiecień, 2024