SANCTUAIRE
LA MÈRE DE NOTRE LICHEN
LA DOULOUREUSE REINE DE POLOGNE

DÉFILER VERS LE BAS

Annonces pastorales
Basilique Notre-Dame de Lichen
IV Niedziela Zwykła, 29 stycznia 2023 r.

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium Dzień pamięci o zapomnianych, którego mottem są słowa „Kochać, to znaczy pamiętać”. Prośmy Matkę Bożą, aby pomogła nam przypomnieć sobie o tych, o których zapomnieliśmy w codziennym zabieganiu.

Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na Kolędowe Jasełka w wykonaniu chóru Bazyliki Licheńskiej Stabat Mater.

2. W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszym sanktuarium posługują trzy wspólnoty zakonne: księża i bracia marianie, siostry im. Jezus et siostry anuncjatki. Módlmy się w ich intencji oraz o nowe powołania zakonne.

Bénédiction des bougies pendant la Sainte Messe à 7h30, 12h et 18h.

3. W piątek, 3 lutego, Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 12.00.

4. W sobotę, 4 lutego, przypada Wspomnienie św. Joanny de Valois, założycielki kontemplacyjnego Zakonu Anuncjatek i Patronki Zgromadzenia Księży Marianów. Wspólnota sióstr anuncjatek mieszka i modli się w klasztorze w Grąblinie. Módlmy się w ich intencji i nowe powołania do ich Zakonu. Uroczysta Msza św. odbędzie się 5 lutego o godz. 11.00 w kościele w Forêt de Grąblin.

To również Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.30. Ta Maryjna tajemnica jest sercem charyzmatu zakonnego księży marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium, którzy obchodzą jubileusz 350-lecia powstania Zgromadzenia.

5. W nocy z 4 na 5 lutego tradycyjna Piesza nocna pokutna pielgrzymka z Konina do Lichenia. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana w Koninie.

6. Już dziś zapraszamy, 6 lutego, na uroczystości odpustowe w naszej parafii pod wezwaniem św. Doroty, Dziewicy i Męczennicy. Główna msza św. odpustowa o godz. 17.00 w kościele św. Doroty.

7. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej prowadzi nabór do chóru Bazyliki Licheńskiej Stabat Mater. Nous invitons mesdames et messieurs, amoureux du chant choral. Informations détaillées dans Bureau de service aux pèlerins.

8. À tous ceux qui célébreront leurs fêtes, anniversaires et jubilés dans la semaine à venir, nous voudrions adresser nos meilleurs vœux, la santé de l'âme et du corps, ainsi que la bénédiction et la protection de Dieu de Notre-Dame de Licheń pour chaque jour de leur vie. des vies.

Pr. Janusz Kumala, MIC
Gardien du sanctuaire