SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Ogłoszenia duszpasterskie
Bazylika Matki Bożej Licheńskiej
27 Niedziela Zwykła, 2 października 2022 r.

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium Dzień modlitw osób stanu wolnego poszukujących męża lub żony. Módlmy się za wszystkich, których Bóg powołuje do życia małżeńskiego, aby spotkali na swojej drodze miłość swojego życia. Główna Msza św. o godz. 12.00.

Po Mszy św. natomiast w 55. Rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej odbędzie się okolicznościowy koncert chórów i orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych pod hasłem „Myśląc Ojczyzna”, w hołdzie św. Janowi Pawłowi II i bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, a także z okazji zakończenia obchodów 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

2. W czwartek, 6 października, w naszej diecezji włocławskiej Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, patronki Zgromadzenia Księży Marianów, opiekunów Sanktuarium licheńskiego. Przypominamy, że Koronka do Bożego Miłosierdzia jest odmawiana w bazylice codziennie o godz. 15.00.

To również Pierwszy czwartek miesiąca. W naszym sanktuarium Dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

3. W piątek, 7 października, Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Przypominamy, że w bazylice modlitwa różańcowa w dni powszednie o godz. 18.00 (tylko w soboty o 21.00), a w niedziele o godz. 17.00. Zachęcamy do włączenia się do Licheńskiej Wspólnoty Różańcowej. Szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

To również Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W bazylice spowiedź przed i w czasie każdej mszy św.

4. W dniach 7-9 października Zjazd Rycerzy św. Jana Pawła II, a także rekolekcje dla małżeństw i warsztaty pisania ikon. Szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

5. W sobotę, 8 października, Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów. W naszym sanktuarium Dzień modlitw w intencji naszego Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego.

W tym dniu również odbędzie się rajd rowerowy z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek o godz. 9.00 przed bazyliką, a zakończenie o godz. 14.00. Rajd jest współorganizowany przez Stalowych Cyklistów z Konina.

6. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy 15 października w Dzień Dziecka Utraconego. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji rodziców, którzy doświadczyli poronienia czy śmierci dziecka w czasie porodu.

7. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.

Ks. Janusz Kumala MIC
Kustosz Sanktuarium

X