SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Ogłoszenia duszpasterskie
Bazylika Matki Bożej Licheńskiej
IV Niedziela Zwykła, 29 stycznia 2023 r.

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium Dzień pamięci o zapomnianych, którego mottem są słowa „Kochać, to znaczy pamiętać”. Prośmy Matkę Bożą, aby pomogła nam przypomnieć sobie o tych, o których zapomnieliśmy w codziennym zabieganiu.

Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na Kolędowe Jasełka w wykonaniu chóru Bazyliki Licheńskiej Stabat Mater.

2. W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszym sanktuarium posługują trzy wspólnoty zakonne: księża i bracia marianie, siostry im. Jezus oraz siostry anuncjatki. Módlmy się w ich intencji oraz o nowe powołania zakonne.

Poświęcenie gromnic podczas Mszy św. o 7.30, 12.00 i 18.00.

3. W piątek, 3 lutego, Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 12.00.

4. W sobotę, 4 lutego, przypada Wspomnienie św. Joanny de Valois, założycielki kontemplacyjnego Zakonu Anuncjatek i Patronki Zgromadzenia Księży Marianów. Wspólnota sióstr anuncjatek mieszka i modli się w klasztorze w Grąblinie. Módlmy się w ich intencji i nowe powołania do ich Zakonu. Uroczysta Msza św. odbędzie się 5 lutego o godz. 11.00 w kościele w lesie grąblińskim.

To również Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.30. Ta Maryjna tajemnica jest sercem charyzmatu zakonnego księży marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium, którzy obchodzą jubileusz 350-lecia powstania Zgromadzenia.

5. W nocy z 4 na 5 lutego tradycyjna Piesza nocna pokutna pielgrzymka z Konina do Lichenia. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana w Koninie.

6. Już dziś zapraszamy, 6 lutego, na uroczystości odpustowe w naszej parafii pod wezwaniem św. Doroty, Dziewicy i Męczennicy. Główna msza św. odpustowa o godz. 17.00 w kościele św. Doroty.

7. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej prowadzi nabór do chóru Bazyliki Licheńskiej Stabat Mater. Zapraszamy panie i panów, miłośników śpiewu chóralnego. Szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

8. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.

Ks. Janusz Kumala MIC
Kustosz Sanktuarium