SANCTUARY
OUR LICHEN'S MOTHER
THE SORROWFUL QUEEN OF POLAND

SCROLL DOWN

Pastoral announcements
Basilica of Our Lady of Lichen
IV Niedziela Zwykła, 29 stycznia 2023 r.

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium Dzień pamięci o zapomnianych, którego mottem są słowa „Kochać, to znaczy pamiętać”. Prośmy Matkę Bożą, aby pomogła nam przypomnieć sobie o tych, o których zapomnieliśmy w codziennym zabieganiu.

After the Mass at. 12.00 we invite you to Kolędowe Jasełka w wykonaniu chóru Bazyliki Licheńskiej Stabat Mater.

2. W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszym sanktuarium posługują trzy wspólnoty zakonne: księża i bracia marianie, siostry im. Jezus and siostry anuncjatki. Módlmy się w ich intencji oraz o nowe powołania zakonne.

Blessing of the candles during the Holy Mass at 7.30, 12.00 and 18.00.

3. W piątek, 3 lutego, Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 12.00.

4. W sobotę, 4 lutego, przypada Wspomnienie św. Joanny de Valois, założycielki kontemplacyjnego Zakonu Anuncjatek i Patronki Zgromadzenia Księży Marianów. Wspólnota sióstr anuncjatek mieszka i modli się w klasztorze w Grąblinie. Módlmy się w ich intencji i nowe powołania do ich Zakonu. Uroczysta Msza św. odbędzie się 5 lutego o godz. 11.00 w kościele w Grąblin forest.

To również Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.30. Ta Maryjna tajemnica jest sercem charyzmatu zakonnego księży marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium, którzy obchodzą jubileusz 350-lecia powstania Zgromadzenia.

5. W nocy z 4 na 5 lutego tradycyjna Piesza nocna pokutna pielgrzymka z Konina do Lichenia. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana w Koninie.

6. Już dziś zapraszamy, 6 lutego, na uroczystości odpustowe w naszej parafii pod wezwaniem św. Doroty, Dziewicy i Męczennicy. Główna msza św. odpustowa o godz. 17.00 w kościele św. Doroty.

7. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej prowadzi nabór do chóru Bazyliki Licheńskiej Stabat Mater. We invite ladies and gentlemen, lovers of choral singing. Detailed information in Pilgrim Service Office.

8. To all those who will celebrate their name days, birthdays and jubilees in the coming week, we would like to extend our best wishes, health of soul and body, and God's blessing and protection of Our Lady of Licheń for every day of their lives.

Fr. Janusz Kumala, MIC
Custodian of the Sanctuary