SANCTUARY
OUR LICHEN'S MOTHER
THE SORROWFUL QUEEN OF POLAND

SCROLL DOWN

Pastoral announcements
Basilica of Our Lady of Lichen
II Niedziela Wielkiego Postu, 25 lutego 2024 r.

 

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium przeżywamy 19. rocznicę nadania licheńskiej świątyni tytułu bazyliki mniejszej. W szczególny sposób dziękujemy Panu Bogu i Matce Bożej Licheńskiej za dar tej świątyni oraz za tych, którzy poprzez swoje modlitwy, ofiarowane cierpienia oraz ofiary materialne przyczynili się do jej wybudowania.

2. Trwa okres Wielkiego Postu w jego przeżywaniu pomagają nam nabożeństwa: Drogi Krzyżowej odprawianej w naszej bazylice w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00, Drogi Matki w każdą sobotę po Mszy św. o 18.00 oraz Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

3. W Kaplicy Dusz Czyśćcowych, która znajduje się w nawie wschodniej bazyliki, do umieszczonej tam skarbony, można składać ofiary na kwiaty do Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W czwartek rozpoczną się w naszym sanktuarium a retreat in preparation for general confession, a w piątek rekolekcje trzeźwościowe – Krok 2.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwo do Serca pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 12.00, a w sobotę Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.30.

6. W niedzielę do bazyliki przybędzie comiesięczna Pielgrzymka Pokutna z Konina. Z tej racji będzie odprawiona Msza św. o godz. 6.00. W kaplicy Najśw. Serca Jezusowego od godz. 23.00 w sobotę do 6 rano w niedzielę będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego w naszej bazylice po każdej Mszy św. będziemy modlić się modlitwą ks. Piotra Skargi w intencji Ojczyzny. Ks. Arcybiskup w specjalnym apelu, widząc trudną sytuację w naszym kraju prosi rodaków o post w intencji Ojczyzny.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
a wszystkim wierzącym na kolejne tygodnie Wielkiego Postu życzymy odkrywania łaski Bożej, która zaprasza do nawrócenia, pogłębienia wiary i otwartości na Bożą miłość.

Ks. Sławomir Homoncik MIC
Custodian of the Sanctuary

 

 

ONLINE
CALENDAR

marzec, 2024

Rachunek sumienia