SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Boży Cyganie w Licheniu

Siedmioosobowa grupa wspólnoty Bożych Cyganów przybyła do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym, aby dziękować za kolejny rok przeżyty w trzeźwości. Każdego roku pielgrzymują z Gdyni na Jasną Górę, polecając Matce Bożej siebie, swoje problemy i troski, modląc się i prosząc o wytrwałość w trzeźwości. W tym roku to już 32. Pielgrzymka Bożych Cyganów.

Boży Cyganie w licheńskim sanktuarium pojawili się późnym popołudniem w poniedziałek, 24 maja. W tegorocznej pielgrzymce, z różnych względów wzięło udział 7 osób. Jednym z uczestników był pan Ryszard. Jak podkreślił, tegoroczne pielgrzymowanie odbyło się w nieco innej formie – nie pieszo, a samochodami. Pielgrzym dodał, że tegoroczna wyprawa jest podziękowaniem za 32 lata łaski i możliwość pielgrzymowania do różnych polskich sanktuariów. Pątnicy podczas swojej podróży z Gdyni odwiedzą m.in. Toruń, Licheń, Sieradz, by ostatecznie dotrzeć na Jasną Górę.

Wspólnota Bożych Cyganów liczy aktualnie 40 osób. Powstała w 1988. Pielgrzymi modlili się w licheńskiej bazylice podczas nabożeństwa majowego sprawowanego przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Podczas pobytu u stóp Matki Bożej Licheńskiej zwiedzili bazylikę oraz sanktuarium.

Licheń Stary, 25 maja 2021 r.

Podziel się wpisem

Udostępnij na facebook
Udostępnij na twitter
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na pinterest
Udostępnij na print
Udostępnij na email
X