SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej, 20-23 maja

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zakończyła się kolejna tura rekolekcji przygotowujących do spowiedzi generalnej. W trakcie spotkania, od czwartku 20 maja do niedzieli 23 maja, wzięło udział 20 osób z całej Polski.

Pani Marzena Górka ze Zgierza przyjechała do Lichenia wraz ze swoim mężem Waldemarem. O rekolekcjach dowiedziała się śledząc facebookowy profil licheńskiego sanktuarium. Po zapoznaniu się z programem spotkania, postanowiła zapisać się, aby wziąć w nim udział: „Zawsze chciałam dowiedzieć się, na czy polega spowiedź generalna, czym ona różni się od tej regularnie praktykowanej spowiedzi w parafii, jaka jest tajemnica, która tkwi w tym, aby odbyć dobrą spowiedź z całego życia”. Uczestniczka przyznała, że na początku nieco się bała, jednak panująca atmosfera rekolekcji sprawiły, że stres szybko minął: – „Jestem mile zaskoczona, gdyż spowiedź odbyła się w sposób „przyjazny”, z dużym zatroskaniem. Na początku stres był, ale po chwili został zneutralizowany przez kapłana. Muszę powiedzieć, że była ona dobrze zorganizowana i dobrze poprowadzona”.

Nauki rekolekcyjne przygotował ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium. Pani Marzena podkreśliła, że były one ważne i niezwykle pożyteczne dla uczestników, gdyż kapłan naświetlił rekolektantom wiele treści dotyczących tego, jak działa szatan w życiu człowieka. – „Dzięki tym wskazówkom mogliśmy się dowiedzieć, jak ustrzec się przed zasadzkami szatana. Dzięki temu mogliśmy się także przygotować do dobrego i owocnego przeżycia spowiedzi świętej”.

Uczestniczka rekolekcji zachęca także do wzięcia udziału w tego typu spotkaniu – aby zamykać pewne etapy swojego życia, aby odradzać się od nowa do życia w wierze, aby dojrzale podchodzić do swojego życia duchowego, a także do kwestii zbawienia, do relacji z Bogiem, aby żyć w prawdzie.

Kolejne rekolekcje przygotowujące do przeżycia spowiedzi generalnej w Licheniu odbędą się w dniach 27-30 maja. Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Obsługi Pielgrzyma dzwoniąc pod numer telefonu 63 270 81 42.

Licheń Stary, 23 maja 2021 r.

Podziel się wpisem

Udostępnij na facebook
Udostępnij na twitter
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na pinterest
Udostępnij na print
Udostępnij na email
X