SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Wielki Tydzień w licheńskim sanktuarium

Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych od 27 marca w liturgii może uczestniczyć jednocześnie w bazylice górnej nie więcej niż 350 osób, oprócz księży celebrujących i osób posługujących. Obowiązuje również zasada, aby zachowywać właściwą odległość między sobą, czyli przynajmniej półtora metra, a także zakrywanie nosa i ust maseczką. Przy wejściach do bazyliki ustawione są pojemniki z płynem dezynfekującym.

W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej w bazylice o godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy św. nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy, ale pozostaje w tabernakulum. Indywidualna modlitwa i adoracja do godz. 22.00.

W Wielki Piątek Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 18.00 (w tym dniu nie odprawia się Mszy św.), a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, który będzie urządzony w bazylice po lewej stronie w nawie Krzyża Świętego.

W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, bez obrzędu poświęcenia ognia. Nie będzie też procesji rezurekcyjnej.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę będzie odbywać się na zewnątrz kościoła św. Doroty oraz w wyznaczonych punktach parafii (także na wolnym powietrzu) z zachowaniem norm sanitarnych.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w bazylice o 6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Na każdej mszy obowiązuje ograniczenie liczby uczestników do 350 osób.

Spowiedź w nawie głównej bazyliki w Wielki Czwartek od godz. 11.00 do 18.00, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 18.00.

W kościele w Grąblinie nabożeństwa w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 17.30, natomiast w Wielką Sobotę o 19.30. Liczba wiernych uczestniczących w liturgii (oprócz sióstr) ograniczona do 25 osób.

W czasie Mszy świętych wierni mają możliwość przyjęcia Komunii św. do ust albo na rękę, zgodnie z wytycznymi Episkopatu Polski. Ks. Kustosz zachęca do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i prosi o wyrozumiałość i współpracę w przestrzeganiu norm sanitarnych. Dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć jest możliwość duchowej łączności przez media społecznościowe sanktuarium.

Podziel się wpisem

Udostępnij na facebook
Udostępnij na twitter
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na pinterest
Udostępnij na print
Udostępnij na email
X