SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

III Rodzinny Dzień Babci i Dziadka w licheńskim sanktuarium

W Niedzielę Słowa Bożego w Domu Matki Licheńskiej wybrzmiało „dziękuję” podczas III Rodzinnego Dnia Babci i Dziadka

Okazanie miłości, wdzięczności i cierpliwości ubogaca nas. Wszystkich dziadków, również towarzyszących nam poprzez media, powierzmy Matce Bożej Licheńskiej, która zawsze czuwa nad każdym licheńskim pielgrzymem.

ks. Janusz Kumala MIC, 24 stycznia 2021

Południowej Mszy św. w intencji pielgrzymów, ofiarodawców i dobroczyńców Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przewodniczył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium. W modlitwie powierzał Bogu rodzinne świętowanie Dnia Babci i Dziadka, ale także jedność chrześcijan, Chorwację dotkniętą trzęsieniem ziemi i zdrowie papieża Franciszka. – “Ufajmy Tej, która czuwa w tym miejscu jako Matka Kościoła w naszej drodze do nieba” – przypomniał, zachęcając do uporządkowania swojego serca i odwagi przemiany swojego życia przy kratach konfesjonałów.

Ks. Kumala podkreślił, że Niedziela Słowa Bożego, którą ustanowił papież Franciszek ma zwrócić naszą uwagę na Boga, który mówi. – “Chcemy na nowo przyjąć dar Słowa, które nas umacnia, i w którym spotykamy Jezusa Chrystusa. Czasem myślimy, że Bóg milczy. W różnych okolicznościach życia zapominamy o tym, że Bóg do nas mówi, przede wszystkim poprzez Słowo Pisma Świętego, że nas kocha i zależy mu na nas. Trzeba nam jeszcze bardziej uświadomić sobie obecność Chrystusa codziennie w naszym życiu poprzez Słowo Boże, nie tylko w niedzielę” – mówił ksiądz kustosz, zachęcając do codziennej lektury Świętej Księgi, by usłyszeć Słowo, które ma moc przemienić i oświecić drogę życia.

Poprzez odczytaną Ewangelię w Niedzielę Słowa Bożego Chrystus mówi: „Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. – Można powiedzieć, że w tych słowach Chrystus streścił całą swoją misję. Co oznacza to nawrócenie? Przyjęcie Słowa Chrystusa, które zmienia nas od wewnątrz. Nie ma nawrócenia bez uwierzenia w Dobrą Nowinę i Jezusa. Świat i życie przemija, ale pozostaniemy w Bogu przez całą wieczność, to jest ta Dobra Nowina. Bóg jest źródłem najwyższego szczęścia, które powinniśmy odczuwać na co dzień – tłumaczył ks. Kumala. Jako ilustrację przemiany życia przedstawił powołanie pierwszych uczniów, którzy pozostawiają wszystko i odpowiadają natychmiast na wezwanie.

W kontekście Rodzinnego Dnia Babci i Dziadka kustosz licheńskiego sanktuarium zaznaczył, że by zauważyć człowieka, czyli okazać miłość i wdzięczność, trzeba najpierw spotkać Jezusa. Zwrócił uwagę na samotność seniorów i potrzebę wychodzenia naprzeciw ich trudnościom. – Okazanie miłości, wdzięczności i cierpliwości ubogaca nas. Wszystkich dziadków, również towarzyszących nam poprzez media, powierzmy Matce Bożej Licheńskiej, która zawsze czuwa nad każdym licheńskim pielgrzymem – mówił ks. Kumala.

Podziel się wpisem

Udostępnij na facebook
Udostępnij na twitter
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na pinterest
Udostępnij na print
Udostępnij na email
X