SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Rodzinny dzień seniora w Licheniu

O Boże błogosławieństwo, siłę i życzliwość dla osób starszych modlili się 25 października zgromadzeni w licheńskiej bazylice. W Rodzinny Dzień Seniora dziękowali również za ich obecność i przekazanie wiary następnym pokoleniom.

– Dziś tak bardzo potrzebujemy Bożej miłości, nasze serca otwierają się na Boga. W tych dniach dużo mówi się o seniorach – zauważył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, odwołując się do doświadczenia pandemii koronawirusa. – Zechciejmy się o nich troszczyć i zauważyć ich obecność w naszym życiu, dziękując za wszelkie dobro, które za ich pośrednictwem otrzymujemy od Boga – mówił kustosz sanktuarium. Prosił też o modlitwę za wszystkich pielgrzymów licheńskiego sanktuarium, ich rodziny, a także o oddalenie epidemii, pokój społeczny i za dzieci nienarodzone. – Bóg kocha nas poprzez ludzi nam życzliwych. Sprawdzianem tej miłości jest nasza relacja do drugiego człowieka – ks. Kumala zachęcał, by uczestnicy Eucharystii rozważyli swój stosunek do bliźnich, tego dnia przede wszystkim seniorów. By społeczeństwo pamiętało o nich nie tylko w czasie pandemii. – Musimy się modlić za najsłabszych. Otoczmy ich modlitwą, wsparciem i życzliwością.

Przed błogosławieństwem kustosz sanktuarium odczytał modlitwę za seniorów przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Podziel się wpisem

Udostępnij na facebook
Udostępnij na twitter
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na pinterest
Udostępnij na print
Udostępnij na email
X