SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Golgota

Pomysł budowy Golgoty zrodził się w roku 1976 z pragnienia zadośćuczynienia za świętokradztwo, którego dopuszczono się wobec krzyża w czasie II wojny światowej. Krucyfiks, podziurawiony przez niemiecką wychowawczynię młodzieży Bertę Bauer, jest teraz umieszczony w kaplicy Świętego Krzyża. To wydarzenie stało się inspiracją, aby formą ekspiacji była kamienna góra Golgota, dzieło pokuty i przebłagania za grzechy.

Przechodząc obok wejścia na Golgotę, napotkasz Pielgrzymie wielki kamień z wyrytym napisem:
“Panie Jezu Chryste, to nie gwoździe Cię przybiły lecz mój grzech”. Te słowa zaprowadzą Ciebie na szczyt Golgoty, a tam, spojrzenie na krzyż może otworzyć twoje serce na łaskę Bożego miłosierdzia.

Ks. Janusz Kumala MIC Kustosz Sanktuarium

Golgota należy do tych miejsc licheńskiego sanktuarium, które zawsze jest nawiedzane podczas pielgrzymki. Prawie każdy z pielgrzymów znajduje czas, aby w zadumie i ciszy wędrować krętą ścieżką na szczyt Golgoty, by stanąć przy krzyżu i spojrzeć z miłością na Ukrzyżowanego Chrystusa. Nie może być inaczej. Matka Boża Licheńska, nazwana Bolesną Królową Polski, wzywa do nawrócenia i pokuty. Bolesna Matka kieruje pielgrzymów ku Ukrzyżowanemu Chrystusowi, bo tylko Jego miłość może przekonać najbardziej zatwardziałych grzeszników. 

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
ONLINE
KALENDARZ

październik, 2022

X