SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Ogłoszenia duszpasterskie
Bazylika Matki Bożej Licheńskiej
II Niedziela Adwentu, 5 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Po Mszy św. o godz. 12.00 Błogosławieństwo opłatków oraz modlitwa za wszystkich, którym wysyłamy życzenia świąteczne.

Potem Koncert maryjny Tota Pulchra (Cała Piękna) w wykonaniu organistki Bazyliki p. Barbary Kaczor.

2. Przypominamy, że Msze święte roratnie w naszej Bazylice w Adwencie we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.30.

3. We wtorek, 7 grudnia, comiesięczna Msza św. z uwielbieniem o godz. 19.00 z udziałem wspólnoty „Ekipa dla Jezusa”.

4. W środę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tytularne święto Zgromadzenia Księży Marianów. W 1854 roku papież Pius IX ogłosił konstytucję apostolską Ineffabilis Deus (Niewysłowiony Bóg) w której uznał dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Ta Maryjna tajemnica jest sercem zakonnego charyzmatu księży marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium. Główna Msza św. w kościele św. Doroty o godz. 17.00.

5. W sobotę, 11 grudnia, przypada 351. rocznica powstania Zgromadzenia Księży Marianów, którego założycielem był św. Ojciec Stanisław Papczyński.
Módlmy się za księży i braci marianów o Boże błogosławieństwo i codzienną wierność łasce powołania.

Także w sobotę Dzień pamięci zmarłych w licheńskim hospicjum w 2021 roku. Msza św. w ich intencji oraz ich rodzin o godz. 12.00 w kaplicy Trójcy Świętej.

6. W najbliższą, III Niedzielę Adwentu, Mszę św. o godz. 12.00 poprzedzi obrzęd intronizacji Pisma Świętego, które jest obecnością mówiącego do nas Boga. W adwentowym oczekiwaniu na narodzenie Syna Bożego częściej czytajmy i rozważajmy Słowo Boże. Po Mszy św. będzie można otrzymać Księgę Ewangelii.

Po Mszy św. odbędzie się Koncert pieśni adwentowych „Rorate caeli” w wykonaniu organistów naszej Bazyliki p. Barbary Kaczor i p. Jacka Hyżnego.

7. W naszych parafiach od I Niedzieli Adwentu są rozprowadzane świece Caritas. Płomień każdej wigilijnej świecy daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekują się diecezjalne Caritas w Polsce. Niech na naszych wigilijnych stołach, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie tych wigilijnych świec!

8. W związku z kryzysem humanitarnym i politycznym na granicy białorusko-polskiej prosimy o gorącą modlitwę w intencji Polski i Białorusi, w intencji pokojowego zażegnania kryzysu.

9. Informujemy, że według przepisów sanitarnych w bazylice górnej może być zajętych jednocześnie 50 % miejsc, to znaczy może przebywać 5000 osób. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 oraz dzieci do 12 roku życia. Nadal wewnątrz bazyliki obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej usta i nos. Prosimy o respektowanie przepisów sanitarnych.

10. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.

Ks. Janusz Kumala MIC
Kustosz Sanktuarium

X