Matka Boża Bolesna
10
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Dzień modlitw w intencji mężczyzn i ojców rodzin
 
Za wstawiennictwem świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny modlono się dziś w licheńskim sanktuarium w intencji mężczyzn i ojców rodzin. W czasie południowej Mszy Świętej odprawionej w bazylice przez ks. dr. Janusza Kumalę MIC proszono, by umocnieni Słowem Bożym i przykładem św. Józefa z odwagą podejmowali swoje obowiązki. Po Eucharystii kilkudziesięciu mężczyzn przyjęło indywidualne błogosławieństwo.
 
Ksiądz Kustosz w wygłoszonej homilii zachęcał, by modlić się za synów, mężów, ojców i dziadków. Każdy mężczyzna otrzymał od Boga wyjątkowe zadanie, szczególną misję zgodną ze swoim etapem życia. Jako wzór i przykład dla każdego pana, homileta ukazał świętego Józefa, którego uroczystość będziemy obchodzić w najbliższy wtorek, 19 marca. 
Oblubieniec Matki Bożej odczytywał, odnajdował i wiernie realizował swoje powołanie. Posłuszny Bogu, szedł drogą, którą Pan mu wskazywał. To jest nasze podstawowe zadanie, byśmy umieli być wierni Bogu, tożsamości, którą On wpisał w nasze życie – podkreślił marianin, zachęcając, byśmy byli sobą i podejmowali obowiązki, które Bóg nam zleca na poszczególnych etapach naszego życia.
 
Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii o Przemienieniu na Górze Tabor, ks. Kumala przekonywał , że przemiana na dobre zawsze jest możliwa. „Nigdy nie wolno nam tracić nadziei, uważać, że sytuacja jest beznadziejna, , że w naszym życiu już nic nie zmieni się na lepsze. Jesteśmy wezwani do stawania się ludźmi świętymi. Nie zapominajmy o tym pięknym zaproszeniu, bo to jest sens naszego życia.”
W liturgii II Niedzieli Wielkiego Postu Ewangelista Łukasz opowiada o tym, jak Jezus ukazał swoją chwałę  w konkretnej sytuacji życiowej – „gdy się modlił”. „Jeśli chcemy doświadczyć przemienienia – trzeba nam się modlić. Modlitwa to przebywanie z Bogiem, bycie blisko w Jego obecności” – stwierdził kaznodzieja. 
 
Po Mszy Świętej liczni pielgrzymi przystąpili do stopni ołtarza, by przyjąć błogosławieństwo. Księża marianie modlili się nad każdym z mężczyzn – od najmłodszych po najstarszych. Korzystając z okazji Ksiądz Kustosz Janusz Kumala MIC zaprosił wszystkie mamy na pielgrzymkę matek do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. „Dzień Matki w Domu Matki” odbędzie się w niedzielę 26 maja 2019 r.
 
 
Licheń Stary, 17 marca 2019 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


20 lipca 2019
Sobota

I Ogólnopolska Pielgrzymka Różańcowa


Koncert "Magnificat" - Andre Siekierski (Paryż), Julia Karlova (Warszawa):
(nawa główna bazyliki) godz.13.00

Być dla innych jak Maryja
Rekolekcje o budowaniu relacji z ludźmi

 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
Nabożeństwa6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji małżeństw i rodzin

kościół górny-nawa główna:
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Apel Maryjny 21.00, po Apelu Maryjnym różaniec
Po Apelu Maryjnym procesja ze świecami
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 9.00 – 16.00
bazylika dolna - kaplica Trójcy Świetej
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej 18.00


Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Czesław, Czesława, Hieronim
 
Zwykły okres liturgiczny
III tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych:zielony
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Wj 12,37-42
Psalm responsoryjny: Ps 136 
Ewangelia: Mt 12,14-21
realizacja LM Internet  LM Internet