Matka Boża Bolesna
Główka6 Bazylika nocą wigilijną ;)
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Dziennikarski opłatek

Na tradycyjne spotkanie opłatkowo-noworoczne przybyli do licheńskiego Sanktuarium dziennikarze z Konina i okolic. Życzenia błogosławieństwa Bożego, pomyślności, radości oraz sukcesów zawodowych i rodzinnych w nowym roku złożyli żurnalistom księża marianie posługujący w Licheniu (10.01).

Tradycją stało się, że u progu nowego roku dziennikarze przybywają do licheńskiego Sanktuarium. Jest to czas poświęcony na chwilę refleksji nad wydarzeniami z ubiegłego roku, ale także możliwość porozmawiania z opiekunami licheńskiego wzgórza o planach na nowy rok.

Spotkanie rozpoczęło się od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik prasowy licheńskiego Sanktuarium, dziękując za dotychczasową współpracę życzył zebranym, aby przekazywane przez nich informacje niosły ze sobą dobro. Życzył także wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywanej pracy, która nierzadko wymaga wielu poświęceń.

W spotkaniu, które odbyło się w domu pielgrzyma Arka, uczestniczyło kilkunastu dziennikarzy  mediów lokalnych, regionalnych oraz ogólnopolskich, pracujących na terenie byłego województwa konińskiego. Wśród nich byli przedstawiciele m.in.: TVP, TV Wielkopolska, Przeglądu Konińskiego oraz portali: www.konin.lm.pl i www.wkonin.pl.

Z ramienia Sanktuarium w spotkaniu uczestniczyli: ks. Krzysztof Jędrzejewski MIC, przełożony domu zakonnego, ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz Sanktuarium oraz wspomniany rzecznik prasowy Sanktuarium, ks. Piotr Kieniewicz MIC.

Licheń Stary, 11 stycznia 2017 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


31 października 2020
Sobota
Boga żywego pragnie moja dusza

Zaduszki muzyczne. Wieczór refleksji i modlitwy (po Mszy św. o godz. 19.00) - prowadzi sanktuaryjny zespół muzyczny "Galilea" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00

kościół górny - Kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla doroslych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet