Matka Boża Bolesna
Główka6 Bazylika nocą wigilijną ;)
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Pielgrzym ≠ turysta.
Wernisaż wystawy poplenerowej.

Pod koniec sierpnia br. w plenerze malarskim w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zatytułowanym „Pielgrzym ≠ turysta” uczestniczyli artyści z całej Polski. W miniony piątek (15.12) w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie „Wieża ciśnień” odbył się poplenerowy wernisaż prac, które powstały w trakcie wydarzenia.

„W tym roku chcieliśmy bardziej skupić się na obecności człowieka w przestrzeni tego wyjątkowego miejsca, jakim jest Sanktuarium w Licheniu. Do udziału w plenerze zostało zaproszonych 12 artystów prezentujących różne strategie twórcze, różne pokolenia i środowiska artystyczne” – powiedział pan Robert Brzęcki z CKiS w Koninie, kurator wystawy.

Na wernisażu obecni byli artyści oraz osoby interesujące się sztuką. Z zaproszenia skorzystali także księża marianie: ks. Bogusław Binda MIC, przełożony wspólnoty oraz ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz Sanktuarium.

Z wrażeniami dotyczącymi twórczości artystów podzielił się przełożony licheńskiej wspólnoty marianów: „Wchodząc do sali wystawowej zauważyłem różnorodność w spojrzeniu na Licheń i tutejsze Sanktuarium. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zobaczyć tego miejsca oczyma innych osób. Każdy z artystów ma swoje własne spojrzenie i każdy je wyraził. To jest wypowiedź artystyczna, która daje inne spojrzenie przez co staje się dodatkowym ubogaceniem” – powiedział marianin.

Na wystawie można zobaczyć prace: Zofii Kawalec, Bartosza Kokosińskiego, Jagody Krajewskiej, Rafała Łuszczewskiego, Adama Molendy, ZeNony Cyplik-Olejniczak, Gabrieli Pienias, Jarosława Skutnika, Magdaleny Szadkowskiej, Doroty Tołłoczko, Tadeusza Wieczorka, Krzysztofa Wosika.

Prace można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki „Wieża ciśnień” w Koninie na ul. Kolejowej 1a do dnia 11 stycznia 2018 roku.

Licheń Stary, 18 grudnia 2017 r.


21 września 2018
Piątek

Święto św. Mateusza,
Apostoła i Ewangelisty

 
Międzynarodowy Dzień Pokoju
 
Warsztaty:
Stres - radzenie sobie w sytuacji trudnej
21-23.09.2018

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec: 18.00

Apel Maryjny: 21.00
Po Apelu Maryjnym procesja ze świecami
kościół dolny - kaplica Trójcy Świętej:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza święta
 7.30

Imieniny obchodzą:
Hipolit, Mateusz, Daria 

Okres liturgiczny: zwykły
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: czerwony
Rok liturgiczny: B, II 

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Ef 4,1-7. 11-13

Psalm responsoryjny:
Ps 19 (18),2-3. 4-5

Ewangelia:  Mt 9,9-13

realizacja LM Internet  LM Internet