Matka Boża Bolesna
Zdjęcie top 2
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Pielgrzym ≠ turysta.
Wernisaż wystawy poplenerowej.

Pod koniec sierpnia br. w plenerze malarskim w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zatytułowanym „Pielgrzym ≠ turysta” uczestniczyli artyści z całej Polski. W miniony piątek (15.12) w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie „Wieża ciśnień” odbył się poplenerowy wernisaż prac, które powstały w trakcie wydarzenia.

„W tym roku chcieliśmy bardziej skupić się na obecności człowieka w przestrzeni tego wyjątkowego miejsca, jakim jest Sanktuarium w Licheniu. Do udziału w plenerze zostało zaproszonych 12 artystów prezentujących różne strategie twórcze, różne pokolenia i środowiska artystyczne” – powiedział pan Robert Brzęcki z CKiS w Koninie, kurator wystawy.

Na wernisażu obecni byli artyści oraz osoby interesujące się sztuką. Z zaproszenia skorzystali także księża marianie: ks. Bogusław Binda MIC, przełożony wspólnoty oraz ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz Sanktuarium.

Z wrażeniami dotyczącymi twórczości artystów podzielił się przełożony licheńskiej wspólnoty marianów: „Wchodząc do sali wystawowej zauważyłem różnorodność w spojrzeniu na Licheń i tutejsze Sanktuarium. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zobaczyć tego miejsca oczyma innych osób. Każdy z artystów ma swoje własne spojrzenie i każdy je wyraził. To jest wypowiedź artystyczna, która daje inne spojrzenie przez co staje się dodatkowym ubogaceniem” – powiedział marianin.

Na wystawie można zobaczyć prace: Zofii Kawalec, Bartosza Kokosińskiego, Jagody Krajewskiej, Rafała Łuszczewskiego, Adama Molendy, ZeNony Cyplik-Olejniczak, Gabrieli Pienias, Jarosława Skutnika, Magdaleny Szadkowskiej, Doroty Tołłoczko, Tadeusza Wieczorka, Krzysztofa Wosika.

Prace można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki „Wieża ciśnień” w Koninie na ul. Kolejowej 1a do dnia 11 stycznia 2018 roku.

Licheń Stary, 18 grudnia 2017 r.


12 grudnia 2018
Środa

Wspomnienie dowolne
Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 Msza św. w intencji chorych,
po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Roraty 17.00   

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Joanna, Aleksandra, Dagmara

Okres liturgiczny: Adwent
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 40,25-31
Psalm responsoryjny:
Ps 103 (102),1-2. 3-4. 8 i 10 (R.: 1a)

Ewangelia: Mt 11,28-30

realizacja LM Internet  LM Internet