Matka Boża Bolesna
Główka49 panorama
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Pielgrzym ≠ turysta.
Wernisaż wystawy poplenerowej.

Pod koniec sierpnia br. w plenerze malarskim w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zatytułowanym „Pielgrzym ≠ turysta” uczestniczyli artyści z całej Polski. W miniony piątek (15.12) w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie „Wieża ciśnień” odbył się poplenerowy wernisaż prac, które powstały w trakcie wydarzenia.

„W tym roku chcieliśmy bardziej skupić się na obecności człowieka w przestrzeni tego wyjątkowego miejsca, jakim jest Sanktuarium w Licheniu. Do udziału w plenerze zostało zaproszonych 12 artystów prezentujących różne strategie twórcze, różne pokolenia i środowiska artystyczne” – powiedział pan Robert Brzęcki z CKiS w Koninie, kurator wystawy.

Na wernisażu obecni byli artyści oraz osoby interesujące się sztuką. Z zaproszenia skorzystali także księża marianie: ks. Bogusław Binda MIC, przełożony wspólnoty oraz ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz Sanktuarium.

Z wrażeniami dotyczącymi twórczości artystów podzielił się przełożony licheńskiej wspólnoty marianów: „Wchodząc do sali wystawowej zauważyłem różnorodność w spojrzeniu na Licheń i tutejsze Sanktuarium. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zobaczyć tego miejsca oczyma innych osób. Każdy z artystów ma swoje własne spojrzenie i każdy je wyraził. To jest wypowiedź artystyczna, która daje inne spojrzenie przez co staje się dodatkowym ubogaceniem” – powiedział marianin.

Na wystawie można zobaczyć prace: Zofii Kawalec, Bartosza Kokosińskiego, Jagody Krajewskiej, Rafała Łuszczewskiego, Adama Molendy, ZeNony Cyplik-Olejniczak, Gabrieli Pienias, Jarosława Skutnika, Magdaleny Szadkowskiej, Doroty Tołłoczko, Tadeusza Wieczorka, Krzysztofa Wosika.

Prace można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki „Wieża ciśnień” w Koninie na ul. Kolejowej 1a do dnia 11 stycznia 2018 roku.

Licheń Stary, 18 grudnia 2017 r.


21 marca 2018
Środa

Światowy Dzień Zespołu Downa

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 Msza św. w intencji chorych,
po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze święte 
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Okres liturgiczny: Wielki Post
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: B, II 

CZYTANIA Z DNIA
I czytanie: Dn 3,14-20.91-92.95
Psalm: Dn 3,52.53-54.55-56
Ewangelia: J 8,31-42

realizacja LM Internet  LM Internet