Matka Boża Bolesna
Główka47 krzyż
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Pielgrzym ≠ turysta.
Wernisaż wystawy poplenerowej.

Pod koniec sierpnia br. w plenerze malarskim w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zatytułowanym „Pielgrzym ≠ turysta” uczestniczyli artyści z całej Polski. W miniony piątek (15.12) w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie „Wieża ciśnień” odbył się poplenerowy wernisaż prac, które powstały w trakcie wydarzenia.

„W tym roku chcieliśmy bardziej skupić się na obecności człowieka w przestrzeni tego wyjątkowego miejsca, jakim jest Sanktuarium w Licheniu. Do udziału w plenerze zostało zaproszonych 12 artystów prezentujących różne strategie twórcze, różne pokolenia i środowiska artystyczne” – powiedział pan Robert Brzęcki z CKiS w Koninie, kurator wystawy.

Na wernisażu obecni byli artyści oraz osoby interesujące się sztuką. Z zaproszenia skorzystali także księża marianie: ks. Bogusław Binda MIC, przełożony wspólnoty oraz ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz Sanktuarium.

Z wrażeniami dotyczącymi twórczości artystów podzielił się przełożony licheńskiej wspólnoty marianów: „Wchodząc do sali wystawowej zauważyłem różnorodność w spojrzeniu na Licheń i tutejsze Sanktuarium. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zobaczyć tego miejsca oczyma innych osób. Każdy z artystów ma swoje własne spojrzenie i każdy je wyraził. To jest wypowiedź artystyczna, która daje inne spojrzenie przez co staje się dodatkowym ubogaceniem” – powiedział marianin.

Na wystawie można zobaczyć prace: Zofii Kawalec, Bartosza Kokosińskiego, Jagody Krajewskiej, Rafała Łuszczewskiego, Adama Molendy, ZeNony Cyplik-Olejniczak, Gabrieli Pienias, Jarosława Skutnika, Magdaleny Szadkowskiej, Doroty Tołłoczko, Tadeusza Wieczorka, Krzysztofa Wosika.

Prace można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki „Wieża ciśnień” w Koninie na ul. Kolejowej 1a do dnia 11 stycznia 2018 roku.

Licheń Stary, 18 grudnia 2017 r.


21 czerwca 2018
Czwartek

Wspomnienie obowiązkowe
św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

PROGRAM POSŁUGI
 
Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Nabożeństwo czerwcowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół dolny - kaplica Trójcy Świętej:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00,  17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40
Nabożeństwo czerwcowe: 17.30
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Alicja, Marta, Alojzy

Zwykły okres liturgiczny
III tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: II
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Syr 48,1-14
Psalm: Ps 97
Ewangelia: Mk 6,7-15


realizacja LM Internet  LM Internet