Matka Boża Bolesna
23
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Kurs Nowe Życie
 
34 osoby wzięły udział w weekend 15-17.11 w Kursie Nowe Życie, który odbył się w licheńskim Sanktuarium. Na rekolekcje przyjechały całe rodziny wraz z dziećmi, dla których została zapewniona opieka, a także elementy ewangelizacyjne. 
 
 „Kurs Nowe życie to pierwszy Kurs proponowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. To jest dokładnie Szkoła Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA), którą założył José  Prado Flores w Meksyku. Na całym świecie jest tych szkół dwa tysiące w 60 krajach. W samej Polsce jest ich około 70” – wyjaśnił ks. Rafał Krauze MIC  współprowadzący rekolekcje.
 
„Ideą kursu jest przyjąć nowe życie, które Jezus chce nam dać – nawet nie odnowione, On chce nam dać zupełnie nowe życie” – podkreśla marianin. W czasie weekendowych rekolekcji głoszony jest kerygmat, czyli fundamentalna prawda o Chrystusie, który za nas umarł i zmartwychwstał, kocha nas, wyciąga z grzechu, obdarza Duchem Świętym i prowadzi do wspólnoty.
 
Kurs prowadzą świeccy pod opieką kapłana – w tym przypadku Ekipa dla Jezusa istniejąca od 5 lat przy licheńskiej parafii św. Doroty. Wspólnota głosi metodą aktywizująco-uczestniczącą dając przy tym własne świadectwo wiary.
 „Oparty na doświadczeniu miłości Pana Boga kurs jest skierowany dla tych, którzy poszukują Go, ale także dla tych, którzy idą już za Nim, ale potrzebują odświeżenia, doświadczenia, które umacnia” – opowiada Lidia, jedna z prowadzących kurs – „Z doświadczenia innych wspólnot wiemy, ze też biorą w nim udział księża czy siostry zakonne, którzy chcą pogłębić własną relację z Panem Bogiem.”
 
Ania, która przyjechała z mężem i synem dowiedziała się o Kursie Nowe Życie w czasie jednego z Wieczorów Uwielbienia, które organizowane są w każdy pierwszy wtorek miesiąca w kościele św. Doroty w Licheniu. Uczestniczka usłyszała wtedy, że Jezus ją kocha, co „rozłożyło ją na łopatki” i zdecydowała się wziąć udział w rekolekcjach. „Czułam się w jak w kajdanach, więzach, a im bardziej poddawałam się woli Pana Boga, wchodziłam głębiej, tym bardziej czułam się wolna. Poczułam tu ulgę niesamowitą i wolność” – opisuje swoje przeżycia.
Kurs w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbywa się już po raz szósty. Będzie można wziąć w nim udział również w przyszłym roku, a także w drugiej części zatytułowanej „Emaus”, którą zaplanowano na 21-23.02.2020 r.

Licheń Stary, 17.11.2019 r. 
 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


  9 kwiecień 2020
czwartek
  Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej
 Kielich Przymierza to Krew Zbawiciela


Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Chrystusa

Wielkanoc z Maryją: dni modlitwy, refleksji i duchowego odpoczynku - pobyt wielkanocny w Domu Pielgrzyma "ARKA" (9-13 kwietnia) - ODWOŁANY

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej
Po Mszy Wieczerzy Pańskiej nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy ale pozostanie w tabernakulum.
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
Spowiedź
11.00 - 17.00 bazylika górna, kaplica Najświętszego Serca Jezusowego - spowiedź odbywa się w konfesjonałach dostawianych.
W razie braku możliwości przystapienia do spowiedzi jest możliwość praktyki żalu doskonałego (do wydruku tutaj)
 
Kościół św. Doroty

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Wieczerzy Pańskiej
17.00

CZYTANIA Z DNIA:
1C: Wj 12, 1-8. 11-14 Ps: Ps 116B, 12-13. 15-18
2C: 1 Kor 11, 23-26 Akl: J 13, 34
Ew: J 13, 1-15
realizacja LM Internet  LM Internet